Մարմնական վնասվածք հասցնելու մեղադրանքով 03/15/2013   12:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 14-ին, ժամը 18.30-ին, ոստիկանության Կոտայքի բաժնի ծառայողները Բյուրեղավան քաղաքի բնակարաններից մեկից բերման են ենթարկել 1977 թ. ծնված Հրահատ Հ.-ին, որը հունվարի 21-ից ՌԴ Խակասիայի Հանրապետության Չեռնոգորսկի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր մարմնական վնասվածք հասցնելու մեղադրանքով:
Հրահատ Հ.-ի հայտնաբերման մասին տեղյակ է պահվել հետախուզումը նախաձեռնողին:
Հետախուզվում էր գողության մեղադրանքով
Ոստիկանության Վանաձորի և Գուգարքի բաժինների ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ` մարտի 14-ին, ժամը 08.50-ին, բերման է ենթարկվել 1991 թ. ծնված Արմեն Վ.-ն, որը մարտի 7-ից ոստիկանության Կոտայքի բաժնի կողմից հետախուզվում էր գողության մեղադրանքով:
Խարդախության մեղադրանքով
Ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի և ՀՀ արդարադատության նախարարության ծառայողները մարտի 14-ին, ժամը 19.10-ին, Արարատի մարզի Դիմիտրով գյուղից բերման են ենթարկել 1967 թ. ծնված Արայիկ Հ.-ին, որը 2012 թ. դեկտեմբերի 12-ից ՌԴ Տյումենի երկրամասի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր խարդախության մեղադրանքով:
Արայիկ Հ.-ի հայտնաբերման մասին տեղյակ է պահվել հետախուզումը նախաձեռնողին:
Գողության մեղադրանքով հետախուզվողը հայտնաբերվեց Ծաղկավանում
Ոստիկանության Տավուշի մարզային վարչության և Տավուշի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ` մարտի 14-ին, ժամը 10.50-ին, Վերին Ծաղկավան գյուղից բերման է ենթարկվել 1977 թ. ծնված Արման Ա.-ն, որը 2012 թ. դեկտեմբերի 10-ից ՌԴ Մոսկվայի մարզի Ստապինի շրջանի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր գողության մեղադրանքով:
Արման Ա.-ի հայտնաբերման մասին տեղյակ է պահվել հետախուզումը նախաձեռնողին:
ՌԴ իրավապահների կողմից հետախուզվում էր թմրամիջոցներ օգտագործելու մեղադրանքով
Ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի և Համայնքային ոստիկանության բաժանմունքի ծառայողները մարտի 14-ին, ժամը 16.00-ին, Ներքին Շենգավիթի 11-րդ փողոցի տներից մեկից բերման են ենթարկել 1974 թ. ծնված Կարեն Հ.-ին: Ոստիկանությունից հայտնում են, որ նա 2011 թ. մայիսի 17-ից ՌԴ Պյատիգորսկ քաղաքի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր թմրամիջոցներ օգտագործելու մեղադրանքով:
Կարեն Հ.-ի հայտնաբերման մասին տեղյակ է պահվել հետախուզումը նախաձեռնողին:
Մոսկվայի իրավապահների կողմից կողոպուտի մեղադրանքով հետախուզվողը հայտնաբերվեց Բագրատաշենում
Ոստիկանության Բագրատաշենի բաժանմունքի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ` մարտի 14-ին, ժամը 12.30-ին, Բագրատաշենից բերման է ենթարկվել 1975 թ. ծնված Աշոտ Թ.-ն, որը 2012 թ. հունիսի 6-ից Մոսկվայի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր կողոպուտի մեղադրանքով:
Աշոտ Թ.-ի հայտնաբերման մասին տեղյակ է պահվել հետախուզումը նախաձեռնողին:
Ուզբեկստանի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր հանցագործության մասին իմանալու և չհայտնելու մեղադրանքով
Մարտի 14-ին, ժամը 12.30-ին, ոստիկանության Ախուրյանի բաժնի ծառայողները Ախուրյան գյուղից բերման են ենթարկել 1948 թ. ծնված Մարզպետունի Հ.-ին, որը 2002 թ. մայիսի 15-ից Ուզբեկստանի Հանրապետության Ֆերգանայի մարզի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր հանցագործության մասին իմանալու և չհայտնելու մեղադրանքով:
Մարզպետունի Հ.-ի հայտնաբերման մասին տեղյակ է պահվել հետախուզումը նախաձեռնողին:
11:54 14/03/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԳողության մեղադրանքով հետախուզվողը ներկայացել է ոստիկանություն
12:24 28/02/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՀետախուզվողները հայտնաբերվել են
12:51 13/02/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՀետախուզվում էր դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու մեղադրանքով

Армянские правоохранители за сутки задержали семерых преступников, находившихся в розыске 03/15/2013   13:03  |  Лента новостей
Разыскивался по обвинению в причинении телесных повреждений
14 марта сотрудники Котайкской полиции подвергли приводу из одной кватиры, расположенной в г. Бюрехаване Грата 1977 года рождения, который с 21 января разыскивается правоохранителями Черногорска Республики Хакасия РФ по обвинению в причинении телесных повреждений. Об обнаружении Грата было сообщено инициатору розыска.
Разыскивался по обвинению в воровстве
Благодаря мероприятиям, предпринятым сотрудниками Ванадзорского и Гугаркского отделов Полиции Республики Армения, 14-го марта, в 08:50, был задержан Армен В., 1991 года рождения, который с 7-го марта разыскивался Котайкским отделом полиции по обвинению в воровстве.
По обвинению в мошенничестве
Сотрудники Нор-Норкского отдела полиции совместно с сотрудниками Министерства Юстиции Республики Армения 14-го марта, в 19:10, из села Димитров Араратской области подвергли приводу в полицию Араика Г., 1967 года рождения, который с 12-го декабря 2012 года разыскивался правоохранителями Тюменской области РФ по обвинению в мошенничестве.Об обнаружении Араика Г. было сообщено инициатору розыска.
Разыскиваемый по обвинению в воровстве был обнаружен в Цахкаване
Благодаря оперативно-розыскным мероприятиям, предпринятым сотрудниками Тавушского областного управления и Тавушского отдела полиции, 14-го марта, в 10:50, из села Верин Цахкаван был подвергнут приводу в полицию Арман А., 1977 года рождения, который с 10-го декабря 2012 года разыскивался правоохранителями Стапинского рйона Московской области РФ по обвинению в воровстве.Об обнаружении Армана А. было сообщено инициатору розыска.
Разыскивался правохранителями РФ по обвинению в употреблении наркотиков
Сотрудники Шенгавитского отдела полиции совместно с сотрудниками отделения Общинной полиции Республики Армения 14-го марта, в 16:00, в одном из домов, расположенных на 11-й улице квартала Неркин Шенгавит, задержали Карена Г., 1974 года рождения, который с 17-го мая 2011 года разыскивался правоохранителями города Пятигорск РФ по обвинению в употреблении наркотиков.Об обнаружении Карена Г. было сообщено инициатору розыска.
Разыскиваемый московскими праоохранителями по обвинению в ограблении был обнаружен в Баграташене
Благодаря предпринятым сотрудниками Баграташенского отдела полиции мероприятиям, 14-го марта, в 12:30, из Баграташена был подвергнут приводу Ашот Т., 1975 года рождения, который с 6-го июня 2012 года разыскивался Московскими правоохранителями по обвинению в ограблении.
Об обнаружении Ашота Т. было сообщено инициатору розыска.
Разыскивался правоохранителями Узбекистана по обвинению в несообщении о преступлении или его укрывательстве
14-го марта, в 12:30, сотрудники Ахурянского отдела полиции из села Ахурян подвергли приводу Марзпетуни Г., 1948 года рождения, который с 15-го мая 2002 года разыскивался правоохранителями Ферганской области Республики Узбекистан по обвинению в несообщении о преступлении или его укрывательстве.