«Երևան Սիթիի» անվտանգության աշխատողը մեղադրվում է շորթման մեջ 03/15/2013   17:43  |  Քրեական խրոնիկոն
Դատախազությունը հաստատել է «Երևան Սիթի» խանութի անվտանգության աշխատակից Արա Կարապետյանի կողմից շորթում կատարելու քրեական գործով մեղադրական եզրակացությունը և գործն ուղարկել դատարան։ «Փաստինֆո»-ի ունեցած տեղեկություններով, գործը քննվելու է Աջափնյակ և Դավիթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում։
Ըստ մեղադրանքի՝ «Ալեքս Գրիգ» ՍՊ ընկերությանը պատկանող «Երևան Սիթի» խանութի անվտանգության աշխատակից Արա Կարապետյանը շորթում կատարելու դիտավորությամբ ՀՀ և ԻԻՀ քաղաքացի Արթին Արշակի Մաքադարից պահանջել է 1000 ԱՄՆ դոլար: Մաքադարը 2013թ. փետրվարի 1-ին նշված խանութում բջջային հեռախոսով կիսաշրջազգեստի տակից նկարահանել է անծանոթ մի կնոջ ոտքերը: Այդ փաստն իրավապահ մարմիններին, ինչպես նաև Մաքադարի կնոջը հայտնելու սպառնալիքով Ա. Կարապետյանը նրանից պահանջել է 1000 ԱՄՆ դոլար գումար` որպես երաշխիք վերցնելով անձնագիրը:
Նույն օրը Ա. Կարապետյանը պահանջված գումարից ստացել է 200 ԱՄՆ դոլար գումար, իսկ 2013թ. փետրվարի 4-ին մնացած գումարը ստանալու պահին բռնվել է ՀՀ ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչության աշխատակիցների կողմից:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա Ա.Կարապետյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

Охранника супермаркета “Ереван Сити” взяли с поличным при вымогательстве 03/15/2013 18:27 | Криминальная хроника
Прокуратура подтвердила обвинительное заключение по уголовному делу, возбужденному в отношении сотрудника отдела безопасности супермаркета “Ереван-Сити” Ара Карапетяна, обвиняемого в вымогательстве. По имеющимся у “Фактинфо” сведениям, дело будет рассматриваться в суде общей юрисдикции административных районов Ачапняк и Давидашен.
Согласно обвинению, сотрудник отдела безопасности супермаркета Ереван-Сити, принадлежащего компании “Алекс Григ”, Ара Карапетян с целью вымогательства потребовал от гражданина РА и Ирана Артина Аршаковича Макадара 1000 долларов. 1 февраля 2013г. Макадар в супермаркете отснял на мобильник из-под юбки ноги неизвестной женщины. Угрожая сообщить об этом правоохранителям и жене Макадара, А. Карапетян потребовал от него 1000 долларов.
В тот же день А. Карапетян заполучил только 200 долларов, а 4 февраля 2013г. в момент получения остальной суммы был пойман с поличным сотрудниками Главного управления по борьбе с организованной преступностью.