Մեղադրողի չէր ներկայացել 03/14/2013 15:01 | Քրեական խրոնիկոն
Երևանի Կենտրոն Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, այսօր Կոնդ թաղամասում դանակի գործադրմամբ, խուլիգանական դրդումներով կատարված սպանության գործով՝ դատական նիստը հետաձգվեց մեղադրողի բացակայության պատճառով: Գործով ամբաստանյալ Հարություն Թանապուրյանը մեղադրվում է 2012թ. հունվարի լույս 4-ի գիշերը, ժամը 01.00-ի սահմաններում Հարություն Մկրտչյանի հետ Կոնդ թաղամասում դանակի գործադրմամբ խուլիգանություն կատարելու մեջ, որի ընթացքում խուլիգանական դրդումներով Մերուժան Մինասյանին դիտավորությամբ ապօրինաբար զրկել է կյանքից: Իսկ Հարություն Մկրտչյանին մեղադրանք է առաջադրվել նույն օրը ժամը 01.00-ի սահմաններում Հարություն Թանապուրյանի հետ Կոնդ թաղամասում դանակի գործադրմամբ խուլիգանություն կատարելու համար:
Մեղադրողի դատարան չներկայանալու մասին դատարանին հայտնի էր դարձել միայն այսօր և դատարանը նրան փոխարինելու վերաբերյալ որևէ տեղեկանք չէր ստացել և քանի որ գործը գտնվում է դատական վիճաբանությունների փուլում առանց մեղադրողի հնարավոր չի դատական նիստն անցկացնել:

Слушания по делу об убийстве в ереванском квартале “Конд” отложены ввиду неявки гособвинителя 03/14/2013   15:14  |  Криминальная хроника
Сегодняшнее судебное заседание в суде общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк –Мараш под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна по делу об убийстве, совершенном в кв. Конд из хулиганских побуждений с применением ножа было перенесено ввиду отсутствия гособвинителя. Подсудимый Арутюн Танапурян обвиняется в совершении хулиганства вместе с Арутюном Мкртчяном и предумышленном убийстве Меружана Минасяна. А Арутюну Мкртчяну инкриминируется обвинение в совершении хулиганства с применением ножа. Убийство имело место в кв. Конд в ночь на 4 января 2012г.
Суд узнал о том, что гособвинитель не будет присутствовать на заседании только сегодня. Поскольку дело находится в стадии судебных прений, то без обвинителя представляется невозможным проведение судебного заседания.