Հետախուզվողները հայտնաբերվել են 03/13/2013   12:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խարդախության և փաստաթղթեր, դրոշմներ, կնիքներ, ձևաթղթեր, տրանսպորտային միջոցների պետհամարանիշներ կեղծելու, իրացնելու կամ օգտագործելու մեղադրանքով
Մարտի 12-ին, ժամը 15.45-ին, ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի և Մալաթիայի անձնագրային բաժանմունքի ծառայողները Արամ Սարգսյան փողոցի թիվ 22 շենքի մոտից բերման են ենթարկել 1986 թ. ծնված Դավիթ Պ.-ին, որը 2012 թ. հուլիսի 4-ից ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի կողմից հետախուզվում էր խարդախության և փաստաթղթեր, դրոշմներ, կնիքներ, ձևաթղթեր, տրանսպորտային միջոցների պետհամարանիշներ կեղծելու, իրացնելու կամ օգտագործելու մեղադրանքով:
Անապայի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր դիտավորությամբ առողջությանը վնաս պատճառելու մեղադրանքով
Ոստիկանության Ստեփանավանի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ՝ մարտի 12-ին, ժամը 11.00-ին, Հոբարձի գյուղից բերման է ենթարկվել 1955 թ. ծնված Սերժիկ Ղ.-ն: Ոստիկանությունից հայտնում են, որ նա 2012 թ. հուլիսի 7-ից ՌԴ Կրասնոդարի Երկրամասի Անապա քաղաքի իրավապահների կողմից հետախուզվում է ՌԴ քրեական օրենսգրքի 112 հոդվածի 1-ին մասի (դիտավորությամբ առողջությանը վնաս պատճառելը) մեղադրանքով:
ՌԴ իրավապահների կողմից հետախուզվողը կամավոր ներկայացել է ոստիկանություն
Մարտի 12-ին, ժամը 14.00-ին, ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչություն է ներկայացել է 1977 թ. ծնված Արտյոմ Հ.-ն, որը փետրվարի 26-ից ՌԴ Կրասնոդարի երկրամասի Նովոռոսիյսկ քաղաքի Պրիմորսկի շրջանի ոստիկանության կողմից հետախուզվում էր ՌԴ քրեական օրենսգրքի 30-105 հոդվածի 1-ին մասի (սպանության փորձ) և 222 հոդվածի 1-ին մասի (զենք, զինամթերք ապօրինի ձեռք բերելը, պահելը, փոխադրելը) մեղադրանքով:
Սամարայի մարզի իրավապահների կողմից հետախուզվողին հայտնաբերեցին Փանիկ գյուղում
Մարտի 12-ին, ժամը 18.50-ին, ոստիկանության Արթիկի բաժնի ծառայողները Փանիկ գյուղից բերման են ենթարկել 1972 թ. ծնված Աղասի Ս.-ին, որը 2012 թ. մարտի 29-ից ՌԴ Սամարայի մարզի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր ՌԴ քրեական օրենսգրքի 228 հոդվածի 2-րդ մասի (թմրանյութի ապօրինի պատրաստելը, ձեռք բերելը, պահելը և տեղափոխելը) մեղադրանքով:

Полиция Армении за сутки задержала четверых преступников, находившихся в розыске 03/13/2013   12:38  |  Лента новостей
По обвинению в мошенничестве и подделке, сбыте или использовании фальшивых документов, штампов, печатей, бланков, госномеров транспортных средств
12-го марта, в 15:45, сотрудники Малатийского отдела полиции совместно с сотрудниками Малатийского паспортного отделения возле дома 22 на улице Арама Саргсяна задержали Давида П., 1986 года рождения, который с 4-го июля 2012 года разыскивался Арабкирским отделом Полиции по обвинению в мошенничестве и подделке, сбыте или использовании фальшивых документов, штампов, печатей, бланков, госномеров транспортных средств.
Разыскивался Анапскими правоохранителями по обвинению в умышленном нанесении тяжкого вреда здоровью
Благодаря предпринятым сотрудниками Степанаванского отдела полиции Республики Армения мероприятиям, 12-го марта, в 11:00, из села Гобардз был подвергнут приводу Сержик Г., 1955 г. р., который с 7-го июля 2012 года разыскивался правоохранителями города Анапа Краснодарского края РФ по обвинению по части 1 статьи 112 Уголовного кодекса РФ (умышленное нанесение вреда здоровью).
Разыскиваемый правоохранителями РФ добровольно явился в полицию
12-го марта, в 14:00, в Главное управление уголовного розыска полиции Республики Армения явился Артём Г., 1977 года рождения, который с 26-го февраля разыскивался Полицией Приморского района города Новороссийск Краснодарского края РФ по обвинению в преступлении, предусмотренном ч. 1 ст. 30-105 и ч. 1 ст. 222 Уголовного кодекса РФ (незаконное приобретение, хранение и перевозка оружия и боеприпасов).
Разыскиваемого правоохранителями Самарской области обнаружили в селе Паник
12-го марта, в 18:50, сотрудники Артикского отдела полиции из села Паник подвергли приводу Агаси С., 1972 года рождения, который с 29-го марта 2012 года разыскивался правоохранителями Самарской области РФ по обвинению в преступлении, предусмотренном ч. 2 ст. 228 Уголовного кодекса РФ (незаконное изготовление, приобретение, хранение или перевозка наркотиков).