Չի հանդուրժել համածառայակցի դիտողությունը և կոտրել է նրա ճկույթը 03/13/2013   14:56  |  Քրեական խրոնիկոն
Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում դատավոր Սուրեն Բաղդասարյանի նախագահությամբ քննվում է շարքային Արայիկ Սահակյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործը, ով չհանդուրժելով իրեն արված դիտողությունը կոտրել է համածառայակցի ճկույթը:
ՀՀ ՊՆ N զորամասի 2-րդ հրաձգային գումարտակի 4-րդ վաշտի վարչակազմի մեխանիկ վարորդ, կոչումով շարքային, Արայիկ Սահակյանը խախտելով զինծառայողների փոխհարաբերությունների կանոնագրքային կանոնները, 2012թ. զորամասի շարահրապարակում, նույն վաշտի նռնականետորդ, շարքային Անդրանիկ Ավետիսյանի կողմից իրեն շարքում խոսելու համար դիտողություն անելու կապակցությամբ վիճաբանել է նրա հետ:
Արայիկ Սահակյանին առաջադրված մեղադրանքից տեղեկանում ենք, որ վերջինս բռնելով շարքային Ա. Ավետիսյանի ձախ ձեռքի ճկույթից, սեղմել է դեպի դուրս, որի արդյունքում կոտրել է համածառայակցի ճկույթը:

В Армении военнослужащий сломал сослуживцу мизинец, не стерпев его замечаний 03/13/2013   15:32  |  Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции Лорийской области под председательством судьи Сурена Багдасаряна рассматривается уголовное дело, возбужденное в отношении Араика Саакяна, который, не стерпев замечаний сослуживца, сломал ему мизинец.
Механик-водитель 4-й роты 2-го стрелкового батальона N-ской воинской части МО РА, рядовой Араик Саакян, нарушив уставные правила взаимоотношений военнослужащих в 2012г. на строевой площадке воинской части повздорил с гранатометчиком той же роты рядовым Андраником Аветисяном по причине того, что последний сделал ему замечание из-за разговоров в строю.
Араик Саакян, схватив рядового А. Аветисяна за мизинец левой руки, сдавил и вывернул его, вследствие чего сломал ему палец.