Ձյան տեղումները խափանել են Եվրոպայի հաղորդակցության ուղիների աշխատանքը 03/12/2013   21:27  |  Միջազգային լրահոս
Հյուսիսային Եվրոպայում տեղացած առատ ձյունը առաջացրել է տրանսպորտային հաղորդակցության նկատելի խափանումներ, փակել է ավտոմոբիլային և երկաթուղային շատ ճանապարհներ, դարձել բազմաթիվ ավիաչվերթերի հետաձգման պատճառ:
BBC-ն տեղեկացնում է, որ ժամանակավորապես փակ է Եվրոպայում ուղևորափոխադրումների ծավալով  երրորդը համարվող Մայնի Ֆրանկֆուրտի օդանավակայանը:
Մինչև օրվա վերջ դադարեցվել է Լոնդոնը Փարիզի և Բրյուսելի հետ կապող արագընթաց «Եվրոսթար» գնացքի երթևեկությունը:
Հսկայական խցանումներ են առաջացել Բրիտանիայի, Բելգիայի և Ֆրանսիայի ճանապարհներին, որտեղ  հարյուրավոր վարորդներ ստիպված են գիշերել ավտոմեքենաների մեջ:

Непогода привела к транспортному коллапсу в Европе 03/12/2013   21:46  |  Международные новости
Сильный снегопад в северной Европе вызвал перебои в транспортном сообщении, заблокировав автомобильные и железные дороги,что привело к отмене авиарейсов.
Агентство BBC сообщает, что в Германии был временно закрыт аэропорт Франкфурта-на-Майне, который занимает третье место по объему пассажиропотока в Европе.
Сообщение высокоскоростных поездов "Евростар", соединяющих Лондон с Парижем и Брюсселем, было приостановлено до конца дня.
Огромные пробки образовались на дорогах Британии, Бельгии и Франции, где сотни водителей были вынуждены ночевать в автомобилях.