Հանրահավաքները կշարունակվեն, բայց ոչ հաճախակի 03/11/2013 15:55 | ԼՐԱՀՈՍ
«Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մարտի 10-ից «Ազատության» հրապարակում հացադուլ է անում: Նա «Ազատության» հրապարակում միայնակ չէր, նրա հետ էին կինը և ավագ որդին, ինչպես նաև մի խումբ մարդիկ, ովքեր եկել էին իրենց զորակցությունը հայտնելու «Ժառանգության» առաջնորդին:
Չնայած այն հանգամանքին, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր առավոտյան հայտարարել էր, որ լրագրողների հարցերին կպատասխանի յուրաքանչյուր օր ժամը 12.00-ին և 17.00-ին, «Pastinfo.am»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ հացադուլ կանի այնքան ժամանակ ինչքան կպահանջվի, ավելացնելով, որ «ապրիլի 9-ին նոր Հայաստան ենք ունենալու»:
Արդյո՞ք հացադուլը նշանակում է, որ այսուհետ հանրահավաքներ չեն լինի հարցին. Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նշեց, որ կլինեն, բայց ոչ հաճախակի: Իսկ առաջիկա հանրահավաքը կլինի մարտի 15-ին՝ ժամը 17.00-ին:

Объявивший голодовку Р. Ованнисян умерил немного свой “аппетит” к митингам 03/11/2013   16:14  |  Лента новостей
Председатель партии “Наследие ” Раффи Ованнисян со вчерашнего дня проводит на Площади Свободы голодовку. С ним сейчас находятся его супруга и старший сын, а также группа его сторонников, пришедших на Площадь, чтобы выразить ему свою поддержку.
Р. Ованнисян в беседе с корреспондентом «Pastinfo.am» заявил, что будет голодать столько, сколько понадобится и добавил, что “9 апреля мы будем жить в новой Армении”.
Р. Ованнисян также отметил, что из-за его голодовки митинги не будут отменены, однако будут проводиться не с прежней частотой. Предстоящий митинг пройдет 15 марта в 17.00.