Ընտրախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 247 հաղորդում 03/11/2013   12:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը տեղեկատվություն է տարածել 2013թ. փետրվարի 18-ի ՀՀ Նախագահի ընտրությունների ընթացքում ստացված հաղորդումների վերաբերյալ:
2013թ. փետրվարի 18-ի ՀՀ Նախագահի ընտրությունների ընթացքում՝ ներառյալ քարոզարշավի ժամանակ և քվեարկության օրը, արձանագրված միջադեպերի, ընտրախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 247 հաղորդում, որոնցից 187 հաղորդում` ԶԼՄ-ներում զետեղված հրապարակումներից, 5-ը` ՀՀ գլխավոր դատախազության թեժ գծով:
Ստացված 247 հաղորդումներից 13-ին տրվել է պարզաբանում, 13-ով որոշում է կայացվել` քրեական գործ հարուցելու մասին, 218-ով որոշում է կայացվել` քրեական գործի հարուցումը մերժելու մասին, 3 հաղորդում քննարկման փուլում է:
Կից կարող եք ծանոթանալ դիմումների, հաղորդումների քննարկման արդյունքների մասին տեղեկանքին ամբողջությամբ:
Տեղեկանք` 2013թ. փետրվարի 18-ի Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի ընտրությանն առնչվող դատախազություններում մուտք եղած ընտրական իրավունքի խախտումների վերաբերյալ հաղորդումների, այդ թվում` զանգվածային լրատվության միջոցներում զետեղված հրապարակումների ընդունման, գրանցման ու քննարկման ընթացքի վերաբերյալ

Генпрокуратура Армении получила 247 сообщений о нарушениях избирательного права в ходе президентских выборов 03/11/2013   13:59  |  Лента новостей
Генпрокуратура Армении получила 247 сообщений о нарушениях избирательного права в ходе президентских выборов 18 февраля сего года.
Генпрокуратура Армении распространила информацию касательно сообщений о правонарушениях, имевших место в ходе президентских выборов 18 февраля 2013г.
18 февраля 2013г. в ходе президентской кампании, включая предвыборный период и день голосования, поступило 247 сообщений о зафиксированных инцидентах и нарушениях избирательного права, из которых 187- получены из публикаций в СМИ, а 5 поступили на телефон “Горячей линии” Генпрокуратуры РА.
13 из полученных 247 обращений были даны разъяснения, по 13 заявлениям было вынесено решение о возбуждении уголовного дела, по 218 обращениям было вынесено решение об отказе в возбуждении уголовного дела. 3 сообщения находятся в стадии рассмотрения.
Ниже можете ознакомиться со справкой о результатах рассмотрения заявлений, обращений полностью:
Справка о сообщениях, поступивших в прокуратуры Армении касательно нарушений избирательного права на президентских выборах 18 февраля 2013г., в том числе и приема публикаций в СМИ, регистрации и хода рассмотрения.