Պայմանագրային զինծառայողը կոտրել է հիվանդանոցի ապակիները և պահանջել իր երեխային 03/08/2013   14:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի, վճռով պայմանագրային զինծառայող Սամվել Աբրահամյանը տուգանվել է 150.000 դրամի չափով:
Դատավճռի համաձայն՝ Սամվել Աբրահամյանը, հանդիսանալով ԼՂՀ ՊԲ Թիվ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող, ալկոհոլի ազդեցության տակ Մարտունու «Շրջանային բուժմիավորում» ՓԲԸ-ում վիճաբանել է բուժմիավորման մանկական բաժանմունքի աշխատակիցների հետ:
Ըստ քրեական գործի նյութերի՝ նա 10-15 րոպե բղավել է հիվանդանոցի աշխատակիցների վրա և նրանցից պահանջել շուրջ երկու օր հիվանդանոցից դուրս գրված իր մանկահասակ երեխային, ինչպես նաև ձեռքերով հարվածել և կոտրել է բաժանմունքի միջանցքում դրված պահարանի ու շքամուտքի դռան ապակիները` խախտելով հիվանդանոցի բնականոն աշխատանքը:
Նշենք, որ մինչև դատաքննությունը սկսվելը Ս. Աբրահամյանը միջնորդել է դատաքննությունն անցկացնել արագացված կարգով` ընդունելով առաջադրված մեղադրանքը:
Սամվել Աբրահամյանը մեղավոր է ճանաչվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Նրա նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց ստորագրությունը չհեռանալու մասին մնացել է անփոփոխ՝ մինչև դատավճռի օրինական ուժի մեջ մտնելը:

В Армении военнослужащий в изрядном подпитии разбил окна больницы и требовал своего ребенка 03/08/2013   16:02  |  Лента новостей
По вердикту суда общей юрисдикции Сюникской области военнослужащий по контракту Самвел Абрамян был приговорен к штрафу на сумму в размере 150.00 драмов.
Согласно приговору, Самвел Абрамян, будучи военнослужащим по контракту N-ской воинской части Минобороны НКР, под воздействием алкоголя повздорил в ЗАО “Районное медобъединение” с работниками детского отделения больницы.
Согласно материалам уголовного дела, он в течение 10-15 кричал на медперсонал и требовал от них отдать ему своего малолетнего ребенка, вот уже два дня как выписавшегося из детского отделения. Он также ударил рукой и разбил стекла парадной двери и стоящего в коридоре шкафа.
Отметим,  что  еще до начала судебных слушаний С. Абрамян признал себя виновным и ходатайствовал о рассмотрении дела в порядке ускоренной процедуры судебного разбирательства.
Самвел Абрамян был признан виновным по ч. 2 ст. 258 Уголовного кодекса Армении. Избранная  в отношении него мера пресечения в виде подписки о невыезде останется неизменной до вступления приговора в законную силу.