Փաստաբանի նկատմամբ հարուցվել է կարգապահական վարույթ 03/07/2013 19:40 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ փաստաբանների պալատն արձագանքել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետի գրավոր հաղորդմանը և տեղեկացրել, որ փաստաբան Տիգրան Եգորյանի նկատմամբ հարուցվել է կարգապահական վարույթ։
Ինչպես տեղեկացնում են Հատուկ քննչական ծառայությունից, ՀՔԾ պետի 2013թ. մարտի 6-ի հաղորդման հիման վրա 2013թ. մարտի 7-ին ՀՀ փաստաբանների պալատի նախագահի որոշմամբ փաստաբան Տիգրան Եգորյանի նկատմամբ՝ Փաստաբանի վարքագծի կանոնագրքի 6.1.1, 6.1.2 և 6.1.3 կետերի պահանջների խախտման հատկանիշներով հարուցվել է կարգապահական վարույթ։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը մարտի 6-ին դիմել է ՀՀ փաստաբանների պալատին՝ խնդրելով քննարկման առարկա դարձնել փաստաբան Տիգրան Եգորյանի գործողություններն ու նրան կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը՝ հետագայում նմանատիպ գործողությունների կանխման անհրաժեշտությունից ելնելով։
Ըստ ՀՔԾ-ի՝ ընտրախախտման գործով վստահորդի շահերը մինչդատական վարույթում ներկայացնելու ընթացքում փաստաբան Տիգրան Եգորյանը, խախտելով փաստաբանի վարքագծի կանոնագրքի 6.1 կետի պահանջները, կատարել է ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի և «Փաստաբանության մասին» ՀՀ օրենքի պահանջներին չհամապատասխանող գործողություններ, օրենքով արգելված միջոցներով փորձել է ազդել վարույթն իրականացնող մարմնի վրա և վերջինիս գործողություններին է անդրադարձել օրենքով չսահմանված եղանակով։

Адвокат Тигран Егорян попал под дисциплинарное производство 03/07/2013 20:07 | Актуальная тема
Палата адвокатов Армении откликнулась на письменное обращение Специальной следственной службы РА и информировала, что в отношении адвоката Тиграна Егоряна возбуждено дисциплинарное производство.
Как сообщают в Специальной следственной службе, ССС должна на основании заявления от 6 марта по решению председателя Палаты адвокатов Армении от 7 марта 2013г. в отношении адвоката Тиграна Егоряна по признакам нарушения требований пунктов 6.1.1,6.1.2, и 6.1.3 Кодекса поведения адвокатов дисциплинарное производство.
Напомним, что ССС 6 марта обратилась в Палату адвокатов Армении с просьбой рассмотреть действия адвоката Тиграна Егоряна и вопрос о привлечении его к дисциплинарной ответственности, исходя из необходимости предотвращения подобных действий в дальнейшем.
Согласно ССС, адвокат Тигран Егорян, представляя интересы своего доверителя по делу о нарушениях избирательного права в ходе досудебного производства, нарушил требования пункта 6.1 Кодекса поведения адвоката. Он также совершил дейстия,не соответствующие требованиям Уголовно-процессуального кодекса и закона РА “Об адвокатуре” и пытался при помощи средств запрещенных законом повлиять на действия органа, осуществляющего производство.