Ոստիկանները կանխել են հարսնացուի առևանգումը 03/07/2013   17:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Շիրակի մարզի բնակիչ 23-ամյա Նորայր Հայրապետյանը ամուսնության նպատակով՝ Գևորգ Հակոբյանի, Մնացական Հայրապետյանի և Իշխան Հակոբյանի հետ փորձել են առևանգել Է.Շաբոյանին: Ոստիկանության աշխատակիցները, տեսնելով աղջկա առևանգումը, հետապնդել են նրանց և բերման ենթարկել ոստիկանություն:
Գործը քննվում է Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Հարություն Մովսեսյանի նախագահությամբ:
Նորայր Հայրապետյանը, Գ.Հակոբյանը, Մ.Հայրապետյանը, Ի.Հակոբյանը մեղադրվում են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-131-րդ հոդվածի 2 մասի 1 կետով: Նորայր Հայրապետյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը, իսկ մյուսները գրավի դիմաց բաց են թողնվել:

В Армении полицейские предотвратили похищение невесты 03/07/2013 17:53 | Лента новостей
Житель Ширакской области 23-летний Норайр Айрапетян вместе с Геворгом Акопяном, Мнацаканом Айрапетяном и Ишханом Акопяном с целью женитьбы пытался похитить Э. Шабоян. Полицейские, став очевидцами похищения, установили за ними слежку и подвергли приводу похитителей.
Дело рассматривается в суде общей юрисдикции Ширакской области под председательством судьи Арутюна Мовсесяна.
Норайр Айрапетян, Г. Акопян, М. Айрапетян, И. Акопян обвиняются по признакам деяния, предусмотренного п.1 ч. 2 ст. 34-131 УК РА. В отношении Норайра Айрапетяна избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Остальные под залог были отпущены на свободу.