Հետախուզվում էր տասնվեց տարին չլրացած անձի հետ սեքսուալ բնույթի գործողություններ կատարելու մեղադրանքով 03/06/2013   12:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 5-ին, ժամը 16.10-ին, «Զվարթնոց» օդանավակայանի գծային բաժնի ծառայողները Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռի ժամանումից հետո բերման են ենթարկվել Երևանի բնակիչ, 1965 թ. ծնված Անդրանիկ Թ.-ին, որը 2012 թ. օգոստոսի 10-ից ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի կողմից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 141 հոդվածի մեղադրանքով (Սեքսուալ բնույթի գործողություններ կատարելը տասնվեց տարին չլրացած անձի հետ):
Անդրանիկ Թ.-ի հայտնաբերման մասին հայտնվել է հետախուզում նախաձեռնողին:
Կանխամտածված սնանկության մեղադրանքով
Մարտի 4-ին, ժամը 13.00-ին, ոստիկանության Թումանյանի բաժնի ծառայողները Թումանյան քաղաքից բերման են ենթարկել 1981 թ. ծնված Վարդգես Ս.-ին, որը մարտի 1-ից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 193 հոդվածի մեղադրանքով՝ կանխամտածված սնանկություն: Այդ մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից:
Խափանման միջոցը` ստորագրություն չհեռանալու մասին:
Գողության մեղադրանքով հետախուզվողը հայտնաբերվեց Արտաշատում
Ոստիկանության Արտաշատի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ՝ մարտի 5-ին, ժամը 14.50-ին, Արտաշատ քաղաքի Բակունցի փողոցից բերման է ենթարկվել 1975 թ. ծնված Գառնիկ Հ.-ն, որը փետրվարի 26-ից հետախուզվում էր գողության մեղադրանքով:

Полиция Армении задержала мужчину, разыскиваемого по обвинению в сексуальных действиях в отношении несовершеннолетних 03/06/2013 13:19 | Лента новостей
5-го марта, в 16:10, сотрудники Линейного отделения аэропорта “Звартноц” после прибытия самолета рейса Москва-Ереван задержали жителя города Еревана Андраника Т., 1965 года рождения, который с 10-го августа 2012 года разыскивался Шенгавитским отделом полиции по обвинению в преступлении, предусмотренном ст. 141 Уголовного кодекса Республики Армения (совершение действий сексуального характера в отношении лица, не достигшего 16 лет).Вотношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.Об обнаружении Андраника Т. сообщено инициатору розыска.
Обвинение в преднамеренном банкротстве
4 марта в 13.00сотрудники Туманяновского отдела полиции подвергли приводу из г. Туманян Вардгеса С. 1951 года рождения, который с 1 марта разыскивался по обвинению в преступлении, предусмотренном ст. 193 УК РА – преднамеренное банкротство. Иб этом сообщают в Полиции РА. В отношении обвиняемого избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Разыскиваемый по обвинению в краже был обнаружен в г. Арташате
Благодаря оперативно-розыскным мероприятиям, предпринятым сотрудниками Арташатской полиции, 5 марта в районе 14.50 на ул. Бакунца в Арташате был задержан и подвергну приводу Гарник 1975 года рождения, который с 26 февраля разыскивался по обвинению в воровстве.