Առանձին դաժանությամբ սպանություն կատարելու համար դատապարտվել է 14 տարվա ազատազրկման 03/05/2013   16:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանը հիմնավորված է համարել Կապան քաղաքի բնակիչ, 1927թ. ծնված Հ.Ծատուրյանին առանձին դաժանությամբ սպանելու համար Կ.Նավասարդյանին առաջադրված մեղադրանքը և նրան դատապարտել երկարատև ազատազրկման: Այդ մասին «Pastinfo.am»-ին հայտնեցին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից:
Դատարանում հետազոտված և հիմնավոր համարված ապացույցների համաձայն` Կ.Նավասարդյանը, օգտվելով Հ.Ծատուրյանի միայնակ բնակվելու և տարեց լինելու հանգամանքից, վերջինիս բնակարանում բռունցքներով և ոտքերով բազմաթիվ հարվածներ է հասցրել նրա գլխին ու մարմնի տարբեր մասերին:
Բացի այդ, ֆիզիկական տառապանքներ պատճառելու նպատակով իր մոտ եղած դանակով հարվածներ է հասցրել գլխին, այնուհետև` առանձին դաժանությամբ սպանելու դիտավորությամբ շարունակել է բռունցքներով և ոտքերով հարվածները` կոտրելով Ծատուրյանի վեց կողոսկրերը և պատճառելով գանգուղեղային փակ տրավմա: Պատճառված վնասվածքների հետևանքով Հ.Ծատուրյանը տեղում մահացել է:
Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի` 01.03.2013թ. դատավճռով Կ.Նավասարդյանը մեղավոր է ճանաչվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով և դատապարտվել ազատազրկման` 14 տարի ժամկետով:

Житель Сюника осужден на 14 лет лишения свободы за убийство с особой жестокостью 03/05/2013   17:21  |  Лента новостей
Суд общей юрисдикции первой инстанции Сюникской области счел обоснованным обвинение, предъявленное К. Навасардяну в совершении убийства с особой жестокостью, и приговорил его к лишению свободы на длительный срок. Жертвой этого убийства стал житель г. Капан Цатурян 1927 года рождения. Об этом«Pastinfo.am» сообщили в Генпрокуратуре РА.
Согласно  исследованным доказательствам, признанным судом обоснованными,  К. Навасардян, воспользовавшись тем, что Цатурян проживает один и довольно-таки преклонного возраста, стал бить его кулаками и ногами по голове и телу.
Кроме того,  с целью причинения физических страданий при помощи имеющегося у него ножа нанес удары по голове, а затем с особой жестокостью стал избивать его, вследствие чего сломал Цатуряну 6 ребер и причинил ему закрытую черепно-мозговую травму. От полученных ранений Цатурян скончался на месте.
По приговору суда общей юрисдикции первой инстанции Сюникской области от 01.03.2013г. К. Навасардян был признан виновным по признакам преступления, предусмотренного п.5 ч. 2ст. 104 Уголовного кодекса РА, и осужден к лишению свободы сроком на 14 лет.