Հետախուզվում էր դիտավորությամբ առողջությանը ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու մեղադրանքով 03/04/2013   12:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 1-ին, ժամը 13.30-ին, ոստիկանության Բազումի բաժանմունքի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ՝ բերման է ենթարկվել 1978 թ. ծնված Արկադի Կռոյանը, որը 2012 թ. օգոստոսի 7-ից ՌԴ Թաթարստանի Հանրապետության իրավապահ մարմինների կողմից հետախուզվում էր դիտավորությամբ առողջությանը ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու մեղադրանքով:
Ա. Կռոյանը ձերբակալված է և ներկայումս գտնվում է ոստիկանության Վանաձորի բաժնի ՁՊՎ-ում:
Հետախուզվողի հայտնաբերման մասին հայտնվել է Լոռու մարզի դատախազին և ՌԴ Թաթարստանի Հանրապետության ՆԳՆ Ազնակաևո շրջանի ոստիկանություն:
Մոսկվայի մարզի իրավապահների կողմից հետախուզվողը կամավոր ներկայացել է ոստիկանություն
Ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի ծառայողների անցկացրած բացատրական աշխատանքների շնորհիվ՝ մարտի 2-ին, ժամը13.00-ին, բաժին է ներկայացել Վանաձորի բնակիչ, 1964 թ. ծնված Լևոն Ն.-ն, որը 2012 թ. նոյեմբերի 11-ից Մոսկվայի մարզի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր խարդախության մեղադրանքով:
Լևոն Ն.-ն նախապատրաստված նյութերի հետ միասին ներկայացվել է Շենգավիթ համայնքի դատախազություն:
Առանձնապես խոշոր չափերով կատարված խարդախության մեղադրանքով
Մարտի 2-ին, ժամը 17.00-ին, ոստիկանության Կենտրոնի քննչական բաժին է ներկայացել 1961 թ. ծնված Ռադիկ Ե.-ն, որը մարտի 1-ից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի մեղադրանքով` խարդախությունը, որը կատարվել է առանձնապես խոշոր չափերով:
Ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ Ռադիկ Ե.-ն տեղափոխվել է ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկություն:

В Армении за последние два дня задержаны трое разыскиваемых преступников 03/04/2013   15:01  |  Лента новостей
1 марта в 13.30 благодаря оперативно-розыскным мероприятиям, предпринятым сотрудниками отделения Полиции Базума, был подвергнут приводу Аркадий Кроян 1978 года рождения, который с 7 августа 2012г. разыскивался правоохранительными органами Татарстана по обвинению в умышленном причинении здоровью тяжких телесных повреждений. А. Кроян арестован и в настоящее время находится в МСА отдела Полиции Ванадзора. Об обнаружении разыскиваемого было сообщено прокурору Лорийской области и Полиции Азнакоевской области МВД Татарстана.
Разыскиваемый правоохранительными органами Московской области добровольно явился в Полицию.
Благодаря разъяснительным работам, проведенным сотрудниками отдела полиции Шенгавита, 2 марта в 13.00 в полицейское отделение явился с повинной житель Ванадзора Левон Н. 1964 года рождения, который с 11 ноября 2012г. разыскивался правоохранительными органами Московской области по обвинению в мошенничестве. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Хищение в особо крупном размере
2 марта в 17.00 в Центральное отделение Полиции явился Радик Е. 1961 года рождения, который с 1 марта разыскивается по обвинению в преступлении, предусмотренном п. 1 ч. 3 ст. 178 Уголовного кодекса Армении- мошенничество в особо крупном размере. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. В Полиции сообщают, что Радик Е. доставлен в УИУ “Нубарашен”.