ԲՀԿ-ն դեռ չի կողմնորոշվել 03/04/2013   22:03  |  Ընտրական իրավունք
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհուրդը մինչև ընթացիկ շաբաթվա վերջ կորոշի Երևան քաղաքի ավագանու մայիսի 5-ի ընտրություններին մասնակցել-չմասնակցելու հարցը: Այս մասին «Pastinfo.am»-ի թղթակցին հայտնեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար, ԲՀԿ քաղխորհրդի անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Ինչ վերաբերում է շրջանառվող անուններին, ապա, եթե մասնակցության հարց չի քննարկվել, անուններ այս պահին չեն կարող քննարկվել»,-ասաց նա:
Նշենք, որ Երևանի ավագանու ընտրություններին ԲՀԿ-ի ընտրական ցուցակը գլխավորող հավանական թեկնածուների շարքում մամուլը նշում է նաև Ն.Զոհրաբյանի անունը:
Ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի համաձայն` Երևանի ավագանու ընտրություններին ընտրական ցուցակների գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը ԿԸՀ պետք է ներկայացվեն մարտի 11-ից մինչև մարտի 21-ի ժամը 18-ը:

“Процветающая Армения” пока еще не определилась со своим участием в выборах в Совет старейшин Еревана 03/05/2013   00:25  |  Избирательное право
Политсовет партии “Процветающая Армения” до конца текущей недели примет решение относительно участия в выборах в Совет старейшин Еревана. Об этом «Pastinfo.am» сообщила секретарь ППА Наира Зограбян.
“Что же касается муссируемых в прессе имен, то, если вопрос об участии пока еще обсуждался, соответственно не обсуждались и вероятные кандидатуры”, - заявила она.
Отметим, что пресса в числе потенциальных кандидатов, которые могут возглавить избирательный список ППА, называет также Н. Зограбян.
Согласно календарному плану основных мероприятий по подготовке и проведению выборов документы, необходимые для регистрации избирательных списков на выборах в Совет старейшин Еревана, можно подать с 11 до 21 марта 18.00 по ереванскому времени.