Կողոպուտի համար ձերբակալվել է բանկի անվտանգության աշխատակիցը 03/02/2013   12:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 1-ին, ժամը 18.30-ին, ոստիկանության Ավանի բաժանմունքի ծառայողները, կողոպուտ կատարելու կասկածանքով, Ավանի Խուդյակովի փողոցից բերման են ենթարկել «Յունիբանկի» Զեյթունի մասնաճյուղի անվտանգության աշխատակից, 1979 թ. ծնված Շահեն Ղ.-ին:
Նա խոստովանել է, որ նույն օրը, ժամը 17.20-ի սահմաններում, դիմակավորված մուտք է գործել Ավանի Խուդյակով փողոցի թիվ 175/4 հասցեում գտնվող արտարժույթի փոխանակման կետ, փակել մուտքի դուռը, նախասրահից ցատկել սպասարկման սրահի ապակե արգելապատնեշի վրայով՝ դեպի աշխատակցի սրահ, որից վախեցած աշխատակցուհին դուրս է եկել սրահից և ինքը հափշտակելով 1.200.000 դրամ՝ դիմել է փախուստի, սակայն մոտ 500 մ հեռավորության վրա բռնվել է իրեն հետապնդող քաղաքացիների կողմից:

В Аване задержали сотрудника службы безопасности “Юнибанка”, подозреваемого в краже денег из обменного пункта 03/02/2013   14:02  |  Лента новостей
1 марта в районе 18.30 сотрудники аванского отдела Полиции по подозрению в совершении кражи, задержали на улице Худякова в кв. Аван и подвергли приводу сотрудника отдела безопасности зейтунского филиала банка “Юнибанк” Шагена Х. 1979 года рождения.
Он признался, что в тот же день в районе 17.20 проник в маске в пункт обмена валюты, расположенный по адресу ул. Худякова 175/4 в кв. Аван, закрыл входную дверь, перепрыгнул через стеклянную перегородку в сторону кабинета, откуда выбежала испуганная работница, после чего злоумышленник, украв 1.200.000 млн., пустился в бега, но вскоре, не пройдя и 500 м., был пойман преследующими его людьми.