Միջոցներ են ձեռնարկվում 13-ամյա պատանուն վրաերթի ենթարկած վարորդին հայտնաբերելու ուղղությամբ 03/01/2013 12:28 | ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 28-ին, ժամը 13.20-ին, հիվանդանոցից Ճանապարհային ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնում հաղորդում է ստացվել, որ «աջ բազուկոսկրի սալջարդ, գլխուղեղի ցնցում հարցականով» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության է դիմել 13-ամյա մի պատանի, որը հայտնել է, որ վնասվածքները ստացել է փետրվարի 24-ին, Երևանի Հալաբյան փողոցի թիվ 3 հասցեի մոտ անհայտ ավտոմեքենայի վարորդի կողմից վրաերթի ենթարկվելու հետևանքով:
Միջոցներ են ձեռնարկվում վրաերթ կատարած վարորդին և ավտոմեքենան հայտնաբերելու ուղղությամբ: Կատարվում է քննություն:
Երկու վրաերթ Սեբաստիայի փողոցում
Փետրվարի 28-ին, ժամը 21.00-ի սահմաններում, «Մերսեդես-Բենց» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը Երևանի Սեբաստիայի փողոցում վրաերթի է ենթարկել 63-ամյա մի տղամարդու և 6-ամյա տղայի, որոնք մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց: Կատարվում է քննություն:
Մարտի 1-ին, ժամը 00.05-ի սահմաններում, «ՎԱԶ-2109» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը Երևանի Սեբաստիայի փողոցի թիվ 135 հասցեի մոտ վրաերթի է ենթարկել 47-ամյա տղամարդու, որը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Կատարվում է քննություն:
Պատահար Վանաձորում
Մարտի 1-ին, ժամը 01.00-ի սահմաններում, Վանաձորի Կ. Դեմիրճյան և Բաղրամյան փողոցների խաչմերուկում իրար են բախվել «Մերսեդես E-200» և «ԿամԱԶ-5410» մակնիշի ավտոմեքենաներ:
Ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ պատահարի հետևանքով «Մերսեդես E-200»-ի վարորդը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Կատարվում է քննություն:

Сводка ДТП: Полиция Армении разыскивает водителя, наехавшего на 13-летнего мальчика 03/01/2013   13:36  |  Лента новостей
28 февраля в районе 13.20 в Центр оперативного реагирования ДП поступило сообщение из больницы, что с подозрением на ушиб правой руки и сотрясение мозга к ним за медпомощью обратился 13-летний юноша, который сообщил, что травмы он получил 24 февраля вследствие наезда на него неизвестного водителя. Инцидент произошел на ул. Алабяна.
Два наезда на улице Себастия
28 февраля в районе 21.00 водитель автомобиля “Мерседес-Бенц” на улице Себастия в Ереване наехал на 63-летнего мужчину и 6-летнего ребенка, которые с телесными повреждениями были доставлены в больницу. Ведется следствие.
1 марта в районе 00.05 водитель автомашины “ВАЗ-2109” близ ул. Себастия 135 наехал на 47-летнего, который с телесными повреждениями был доставлен в больницу. Ведется следствие.
Инцидент в Ванадзоре
1 марта в районе 01.00 на пересечении улиц К. Демирчяна и Баграмяна в г. Ванадзоре столкнулись автомобиль “Мерседес-Бенц” и грузовик “Камаз -5410”. В Полиции сообщают, что вследствие инцидента водитель “Мерседес Е-200” с телесными повреждениями был доставлен в больницу. Ведется следствие.
11:41 28/02/2013  |  Лента новостейНаблюдатели ОБСЕ/БДИПЧ обсудили с начальником Полиции Армении поствыборную ситуацию в стране
18:03 05/01/2013  |  Лента новостейНачало года по количеству дорожно-транспортных происшествий выдалось весьма тревожным