Փաստաբան Արթուր Գրիգորյանն ընդդեմ նախկին վստահորդի գործով դատական նիստը հետաձգվեց 02/28/2013   17:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պատվի, արժանապատվության և գործարար համբավի պաշտպանության պահանջով փաստաբան Արթուր Գրիգորյանն ընդդեմ քաղաքացի Արմեն Խաչատրյանի հայցադիմումի գործով այսօրվա դատական նիստը տեղի չունեցավ և հետաձգվեց մինչև մարտի 26-ը:
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարանը՝ դատավոր Ռուբեն Ներսիսյանի նախագահությամբ, արձանագրեց, որ դատարանը չի ստացել ինքնուրույն պահանջ ներկայացնող երրորդ անձ «Պետական կարիքների զոհեր» ՀԿ-ին ուղարկված դատական ծանուցման մասին հետծանուցման թերթիկը, այսինքն՝ դատարանը տեղեկություն չուներ, թե դատարան չներկայացած կողմը պատշաճ ծանուցվել է, թե՞ ոչ: Այդ պատճառով էլ դատական նիստը հետաձգվեց:
Արմեն Խաչատրյանի ներկայացուցիչ Դավիթ Հունանյանը «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ Արմեն Խաչատրյանի կողմից իրեն զրպարտելու ու վիրավորելու Ա.Գրիգորյանի «մեղադրանքն» ու հայցադիմումն ամբողջությամբ անհիմն է: Ըստ պատասխանող կողմի ներկայացուցչի՝ իր վստահորդն ընդամենը կարծիք է հայտնել՝ հիմնվելով փաստերի վրա, ինչի համար նա չի կարող ենթարկվել քաղաքացիա-իրավական պատասխանատվության: Ուստի հայցադիմումը դատարանը պետք է մերժի:
Դատական վեճի առարկան 2011թ. նոյեմբերին «Հրապարակ» թերթի լրագրողին Արմեն Խաչատրյանի տված հարցազրույցն է, որում նա հայտնել էր նախկինում իր շահերը ներկայացրած Ա.Գրիգորյանի կողմից «վարքագծի այնպիսի դրսևորումների մասին, որը նրան որպես վստահորդի, չէր գոհացրել»:

Суд отложил слушания по делу адвокат Артур Григорян против своего экс-доверителя 02/28/2013   18:43  |  Лента новостей
Сегодняшнее судебное заседание по делу о защите чести, достоинства и деловой репутации на основании иска адвоката Артура Григоряна против гражданина Армена Хачатряна не состоялось. Судебные слушания были перенесены на 26 марта.
Суд административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Рубена Нерсисяна, констатировал, что не получал расписки о получении повестки в суд от третьего лица - общественной организации “Жертвы государственных нужд”, то есть суд не располагал информацией о том, была ли сторона, не явившаяся на судебное заседание, надлежащим образом оповещена или нет.
Представитель Армена Хачатряна Давид Унанян в беседе с корреспондентом “Фактинфо” отметил, что обвинение, инкриминируемое А. Хачатряну в том, что он оскорбил и оклеветал А. Григоряна, и исковое заявление полностью безосновательны. Его доверитель всего лишь высказал свое мнение, основанное на фактах, за которое он не может быть привлечен к гражданско-правовой ответственности. Посему суд должен отклонить исковое заявление.
Предметом судебной тяжбы стало интервью, данное Арменом Хачатряном журналисту газеты “Грапарак”, в котором он сообщил о таких проявлениях поведения ранее представлявшего его интересы А. Григоряна, которые ему как доверителю не импонировали.