Սահմանադրական դատարան դիմելու մասին՝ մարտի 2-ին 02/28/2013   19:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 1-ին` ժամը 12-ին, Ազատության հրապարակում տեղի կունենա Րաֆֆի Հովհաննիսյանի բացօթյա ասուլիսը, որին կհաջորդի նրա համակիրների երթը դեպի Մյասնիկյանի արձանին հարող հրապարակ` «լուռ, հանդարտ, հարգանքով, ծաղիկներով»: Այս մասին Ր.Հովհաննիսյանը հայտարարեց այսօրվա հանրահավաքի ավարտին` հավելելով. «Այլևս թույլ չտանք երբեք, որպեսզի հայ մարդու, հայաստանցու թեկուզ մի արյան կաթիլ թափվի: Միասին կգնանք, ծաղիկները կզետեղենք Մյասնիկյանի արձանի մոտ, կասենք` «այլևս երբեք»»:
Նա շնորհակալություն հայտնեց Հայ ազգային կոնգրեսին` մարտի 1-ը միասին հիշատակելու համար, նաև`  «մյուս կուսակցություններին, ովքեր միանում են այս պայքարին»: Ժամը 16.30-ին Սուրբ Սարգիս եկեղեցում տեղի կունենա հոգեհանգիստ:
Ր.Հովհաննիսյանը հայտարարեց նաև, որ մարտի 2-ին` ժամը 17-ին, տեղի կունենա «հաղթահավաք, որի ընթացքում կլինեն արվեստագետներ, երաժիշտներ, հարթակ կվերադառնան ձեր սիրելի քաղաքական գործիչները, երիտասարդներ, մտավորականներ, և մեր ազգի բռունցքը կերևա մարտի 2-ին»:
Նա խոստացավ մարտի  2-ին պատասխանել ժողովրդին հուզող շատ հարցերի, կխոսի մարտ ամսվա գործողությունների ծրագրի, առաջիկա անելիքների մասին, այդ թվում կտեղեկացնի ՀՀ նախագահի փետրվարի 18-ի ընտրությունների արդյունքները վիճարկելու նպատակով Սահմանադրական դատարան դիմել-չդիմելու որոշման մասին:
Նշենք, որ այսօրվա շուրջ երկու ժամ տևած հավաքում ելույթներ ունեցան երիտասարդական, ուսանողական շարժման, արվեստի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև քաղաքական գործիչներ Արցախից և Հայաստանից, քաղաքացիներ մարզերից:

Лидер “БаРеволюции” Раффи Ованнисян митингует, интригует и обещает ответить на многие вопросы 2 марта 02/28/2013 21:23 | Лента новостей
Первого марта в 12.00 на Площади Свободы состоится пресс-конференция под открытым небом Раффи Ованнисяна, после чего последует шествие его сторонников к площади, прилегающей к памятнику Мясникяну, где они почтят память жертв трагических событий 1 марта 2008 года. Об этом Р. Ованнисян заявил под занавес сегодняшнего собрания, добавил, что “мы никогда впредь не должны допустить, чтобы была пролита хотя бы одна капля крови армянина”. Вместе мы возложим цветы к памятнику Мясникяну и скажем “никогда впредь”.
Он выразил благодарность Армянскому Национальному конгрессу и другим партиям, которые присоединились к этой борьбе. В 16.30 в церкви Св. Саркиса пройдет поминальная служба по жертвам трагических событий 1 марта 2008г.
Р. Ованнисян заявил, что 2 марта в 17.00 состоится победный митинг, на котором будут присутствовать искусствоведы, музыканты, уважаемые политические деятели, представители интеллигенции и молодежи, которые выступят “единым кулаком”.
Он пообещал 2 марта дать ответы на многие вопросы, волнующие людей, рассказать о программах, запланированных на ближайший месяц, а также оповестить народ о своем намерении обращаться в Конституционный суд или нет с целью обжалования итогов голосования на президентских выборах 18 февраля.
Отметим, что сегодня с речью на митинге выступили представители молодежных и студенческих организаций, политические деятели и представители творческой интеллигенции.