Ըստ մեղադրանքի՝ տեղի է ունեցել փաստաթղթերի կեղծիքի բիզնես 02/28/2013 13:56 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարանի դատավոր Մխիթար Պապոյանի վարույթ է ընդունվել մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ փաստաթղթերի կեղծիքի գործը:
Ըստ մեղադրանքի՝ Արթուր Սահակյանը, նպատակ ունենալով համակարգչային տեխնիկայի կիրառմամբ կեղծ փաստաթղթեր պատրաստելու և իրացնելու միջոցով շահույթ ստանալ, «հանցավոր մտահղացումն իրականացնելու համար նախնական հանցավոր համաձայնություն ձեռք բերելով Վրաստանի նախկին բնակիչ` Լովա Մադոյանի և մյուսների հետ, ՀՀ քաղաքացիություն հայցող` ազգությամբ հայ Վրաստանի քաղաքացիների պատվերով և տվյալներով պատրաստել և վերջիններիս իրացրել է Վրաստանի կեղծ ժամանակավոր զինգրքույկներ»: Դրանց հիման վրա այնուհետև, Լովա Մադոյանի հետ միասին կազմակերպել են ՀՀ Երևան քաղաքի զինկոմիսարիատներում և ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության անձնագրային բաժիններում նշված քաղաքացիների հաշվառման գործընթացը, յուրաքանչյուր դեպքով պահանջելով և ստանալով` 500-700 ԱՄՆ դոլար գումար:

Житель Еревана попался на подделке документов 02/28/2013   14:14  |  Лента новостей
В производстве суда административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством Мхитара Папояна находится уголовное дело, возбужденное по факту подделки документов, совершенной по предварительному сговору с группой лиц.
Согласно обвинению, Артур Саакян, преследуя цель с помощью компьютерной техники изготовить поддельные документы и получить прибыль от их сбыта, «с целью осуществления преступного замысла, вступил в предварительный сговор с бывшим жителем Грузии Левой Мадояном и другими”. По заказу армян, являющихся гражданами Грузии и желающих получить гражданство Армении, и по их персональным данным подделал и продал последним временные военные билеты Грузии. На основании липовых документов он вместе с Левой Мадояном попытался поставить этих граждан на учет в военном комиссариате г. Еревана и зарегистрировать в паспортных столах, взамен требуя за свою услугу 500-700 долларов.