Հարուցվել է քրեական գործ` ընտրակաշառք տալու դեպքի առթիվ 02/27/2013   12:52  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում 2013թ. փետրվարի 27-ին հարուցվել է քրեական գործ` Վարագավան համայնքի ղեկավարի կողմից նույն համայնքի բնակչին 5000 դրամ ընտրակաշառք տալու դեպքի առթիվ: Այդ մասին «Pastinfo.am»-ին հայտնեցին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից:
Մասնավորապես` Տավուշի մարզի Վարագավան գյուղի բնակիչ Ս. Մանուչարյանը ՀՀ ոստիկանության Տավուշի բաժնում հաղորդում է տվել, որ նույն համայնքի ղեկավար Ս. Մանուչարյանը 2013թ. փետրվարի 17-ին գյուղապետարանում իրեն որպես ընտրակաշառք է տվել 5000 դրամ գումար` փետրվարի 18-ին կայանալիք ՀՀ Նախագահի ընտրություններում համայնքի ղեկավարի նախընտրած թեկնածուի օգտին քվեարկելու համար:
Դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 1542-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Կատարվում է նախաքննություն:

В ССС Армении возбуждено уголовное дело по факту дачи избирательной взятки 02/27/2013   13:33  |  Актуальная тема
Специальная следственная служба Армении 27 февраля 2013г. возбудила уголовное дело по факту дачи взятки в размере 5000 драмов руководителем общины Варагаван жителю той же общины. Об этом «Pastinfo.am» сообщили в Генпрокуратуре Армении.
В частности, житель села Варагаван Тавушской области С. Манучарян сообщил в отделение Полиции Тавуша, что руководитель той же сельской общины С. Манучарян 7 февраля 2013г. дал ему избирательную взятку на сумму в размере 5000 драмов, чтобы он проголосовал в пользу кандидата, которому отдает свое предпочтение глава сельской общины.
По данному факту в Специальной следственной службе возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч. 2ст. 1542 Уголовного кодекса Армении.