Հարուցվել է քրեական գործ՝ երեք ամսական երկվորյակ քույրերի մահվան դեպքի առթիվ 02/27/2013 15:03 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Արմավիրի մարզի դատախազի տեղակալը քրեական գործ է հարուցել երկվորյակ քույրերի՝ 3 ամսական Մերի և Մարիամ Վարդանյանների մահվան դեպքի առթիվ։ Այդ մասին «Pastinfo.am»-ին հայտնեցին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից:
«Վաղարշապատի հիվանդանոց» ՊՓԲԸ-ից այսօր հաղորդում է ստացվել, որ 2013 թվականի փետրվարի 27-ին՝ ժամը 08-ի սահմաններում իրենց մոտ է ընդունվել 22.11.2012թ. ծնված Մերի Վարդանյանի դիակը:
Պարզվել է, որ Մերի Վարդանյանը և նրա երկվորյակ քույրը՝ Մարիամ Վարդանյանը դրանից կարճ ժամանակ առաջ մահացել են իրենց տանը:
Նյութերի նախապատրաստմամբ պարզվել է, որ երեխաների մայրը՝ նույն օրը ժամը 05-ի սահմաններում երեխաներին կերակրել է դեղատնից գնված մանկական չոր կաթնային կերով:
Քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 109-րդ հոդվածի հատկանիշներով (անզգուշությամբ մահ պատճառելը) և ուղարկվել ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ Արմավիրի մարզի քննչական բաժին՝ նախաքննություն կատարելու համար: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։ Բացի այդ առգրավվել է նաև չոր կաթը, որը նույնպես ուղարկվել է փորձաքննության։

В Армавирской области трехмесячные сестры-близнецы умерли, отравившись молочной смесью 02/27/2013   16:43  |  Актуальная тема
Заместитель прокурора Армавирской области возбудил уголовное дело по факту смерти сестер-близнецов Мэри и Мариам Варданян.Об этом «Pastinfo.am» сообщили в Генпрокуратуре РА.
Из ГЗАО “Больница Вагаршапата” сегодня поступило сообщение о том, что 27 февраля 2013г. в 08.00 к ним было доставлено тело Мэри Варданян, родившейся 22.11.2012.
Выяснилось, что Мэри Варданян и ее сестра-близнец Мариам Варданян скончались немногим ранее дома.
.В ходе подготовки материалов дела, выяснилось, что мать девочек в тот же день в районе 05.00 накормила детей сухой детской молочной смесью, приобретенной из аптеки.
Возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ст. 109 Уголовного кодекса Армении (причинение смерти по неосторожности). Дело направлено в следственный отдел Армавира Главного следственного управления Полиции РА. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Сухая молочная смесь изъята и направлена на экспертизу.