Ձերբակալվել է պարենային բազայի պետը 02/25/2013 11:38 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Գոմեշի մսի գործով ձերբակալվել է նաև զորամասի պարենային բազայի պետը: Բանակում պարենային պահեստում ստուգումների արդյունքում գոմեշի մսի հայտնաբերման փաստով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել է ևս մեկը: Այս անգամ N զորամասի պարենային բազայի պետը: Վերջինիս մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (անփույթ վերաբերմունքը ծառայության նկատմամբ):
Այդ մասին «Pastinfo.am» -ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Այս գործով արդեն 4 ձերբակալված կա:
Ավելի վաղ որպես մեղադրյալ էին ներգրավվել N զորամասի հրամանատարի նյութատեխնիկական ապահովման գծով տեղակալը և նույն զորամասի պարենային պահեստարանի պետը, որոնց մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածով, ինչպես նաև Կապանի մսի կոմբինատի նախկին տնօրեն Ալբերտ Օհանջանյանը, ով մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով՝ խարդախություն, որը կատարվել է առանձնապես խոշոր չափերով:

В Армении по “делу о буйволином мясе” задержаны четыре человека 02/25/2013   12:39  |  Актуальная тема
По делу о буйволином мясе задержан также начальник продовольственной базы воинской части. В результате проверок, проведенных в продовольственных складах Армии, в рамках уголовного дела, возбужденного по факту обнаружения буйволиного мяса, арестован еще один человек. На сей раз это начальник продовольственной базы воинской части. Последнему предъявлено обвинение по признакам преступления, предусмотренного ч. 2 ст. 376 Уголовного кодекса РА( "халатное отношение к службе").
Об этом в беседе с корреспондентом  «Pastinfo.am» сообщила старший офицер следственной службы Минобороны Армении Мэри Саргсян.
По данному делу задержаны уже 4 человека.
Ранее в качестве обвиняемых в деле были привлечены заместитель командира по линии материально-технического обеспечения N-ской воинской части и заведующий продовольственным складом той же части, которым инкриминировано обвинение по ст. 376 УК РА. В качестве обвиняемого по делу проходит и бывший директор мясокомбината Капана Альберт Оганджанян, которому вменяется обвинение в совершении деяния, предусмотренного п. 1 ч. 3 ст. 178 – мошенничество в особо крупном размере.