Չի բացառվում, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը դիմի ՍԴ 02/25/2013   19:32  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«ԿԸՀ-ն իր անդամներով պետք է ենթարկվի պատասխանատվության՝ հակաիրավական և հակաժողովրդական պահվածքի համար: Տիրապետելով ողջ տեղեկատվությանը նրանք ոչինչ չարեցին»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ 5 օր կա դեռ ընտրությունների արդյունքները բողոքարկելու համար, «չեմ բացառում, որ մինչև մարտի 2-ը  կդիմենք Սահմանադրական դատարան»:
«Ամիսներ առաջ ես հավատացի ՀՀ քաղաքացուն և հպարտ եմ, որ Հայաստանի քաղաքացին հավատաց ինձ, այսօր սա համապետական շարժում է, «անցյալ չենք նայելու, նայելու են դեպքի ապագա»,- ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը` ևս մեկ անգամ ընդգծելով, որ սա Րաֆֆի և Սերժի պայքարը չէ, սա «Ժառանգության» և «Հանրապետականի» պայքարը չէ:
«Ամոթ է, որ փորձում են ինձ ձայնագրության միջոցով սպառնալ, ես պահանջում եմ, որ ամբողջությամբ հրապարակվի այդ տեսանյութը»: Վերջինս ներկայացնելով Ս. Սարգսյանի հետ իր զրույցը նշեց, որ իրեն առաջարկվել է 2017- 2018թթ.  ընտրությունների ժամանակ պայքարել, սակայն դա անընդունելի է համարել:
Ինչ վերաբերում է նրան,  թե արդյո՞ք եղել է պաշտոնի առաջարկ,  Րաֆֆի Հովհաննիսյանը տվեց ժխտողական պատասխան՝ ասելով,  որ ո՜չ իր  և ո՜ էլ Ս. Սարգսյանի կողմից պաշտոն ստանձնելու առաջարկ չի եղել:
«Ես հավատացի ՀՀ քաղաքացուն և ստացա փոխադարձ վստահություն»,- ասաց Ր. Հովհաննիսյանը՝ ավելացնելով.  «Սա այլև իմ պայքարը չէ, սա ՀՀ քաղաքացու պայքարն է, թող ոչ մեկը չկարծի, որ մի օրվա մեջ հարցը կլուծվի»:

Раффи Ованнисян требует обнародовать видеозапись его встречи с президентом Армении 02/25/2013   21:46  |  Актуальная тема
"Члены Центральной избирательной комиссии должны быть привлечены к ответственности  за поведение”, противоречащее правовым и демократическим нормам - сегодня в ходе встречи с журналистами заявил Раффи Ованнисян, заверив, что есть еще 5 дней для обжалования итогов голосования и не исключено, что до 2 марта он обратится в Конституционный суд”.
“Я поверил в гражданина Армении и горд тем, что гражданин Армении доверился мне. Это общенародное движение “мы не станем оглядываться назад, мы будем глядеть в будущее”, - заявил Р. Ованнисян, в очередной раз подчеркнув, что это не борьба между Сержем и Раффи и не противостояние между РПА и партией “Наследие”.
“Пусть постыдятся те, кто пытаются угрожать мне записью. Я требую, чтобы видеозапись была обнародована. Р. Ованнисян, представляя детали своей встречи с Сержем Саргсяном, отметил, что ему предложили попробовать свои силы на выборах 2017-2018гг., однако он счел это предложение неприемлемым”.
Что же касается того, что поступало ли ему предложение занять какую-либо должность, Раффи Ованнисян ответил отрицательно, заявив, что ни он, ни С. Саргсян не предлагали ему занять какой-либо пост.
“Я поверил в гражданина Армении и удостоился взаимности”.Это уже не моя борьба, это борьба армянского гражданина. И пусть никто не думает, что за один день все разрешится”, - резюмировал Р. Ованнисян.