Կալանավորվել է հյուրանոցային համալիրի տնօրենը 02/25/2013 13:20 | ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 21-ին հյուրանոցային համալիրներից մեկի տնօրեն Սամվել Թ.-ն ահազանգել էր ոստիկանության Ստեփանավանի բաժնի և հայտնել, որ նույն օրը, ժամը 10.30-ի սահմաններում, համալիրի սենյակներից մեկում հայտնաբերվել են 1982 թ. ծնված Գրիշա Զ.-ի, 1980 թ. ծնված Սարգիս Ղ.-ի, 1970 թ. ծնված Էլմիրա Ս.-ի և 1990 թ. ծնված Արմինե Ռ.-ի դիակները:
Ինչպես տեղեկացնում են ոստիկանությունից, Սամվել Թ.-ին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 240 հոդվածի 2-րդ մասով, խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Ոստիկանության Լոռու մարզի քննչական բաժնում նախաքննությունը շարունակվում է:
Նշենք, որ հարուցված քրեական գործի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ նշված անձինք մահացել են փետրվարի 21-ին, ժամը 01.00-ից 10.30-ն ընկած ժամանակահատվածում, «մոնօքսիդ» տեսակի գազի թունավորումից:

В Лори арестован директор гостиничного комплекса, где были найдены мертвыми четверо человек 02/25/2013   13:33  |  Лента новостей
21 февраля директор одного из гостиничных комплексов Самвел Т. сообщил в отделение Степанаванской полиции, что в тот же день в районе 10.30 в одном из номеров гостиницы обнаружены бездыханные тела Гриши З. 1982 года рождения, Саргиса Х. 1970 года рождения, Эльмиры С. 1970 года рождния и Армине Р. 1990 года рождения.
Самвелу Т. предъявлено обвинение по признакам преступления, предусмотренного ч. 2ст. 240 УК РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
В ходе предварительного расследования уголовного дела выяснилось, что вышеупомянутые лица скончались 21 февраля в промежутке от 01.00 до 10.30 вследствие отравления монооксидом углерода(угарным газом).