Ապօրինի ծառահատում՝ եկեղեցու տարածքում 02/23/2013 13:31 | Բնապահպանական իրավունք
Ոստիկանությունում նախապատրաստվում են նյութեր Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում գտնվող «Սուրբ Երրորդություն» եկեղեցու տարածքում ապօրինի ծառահատումների կապակցությամբ։
Ինչպես տեղեկացրել էր բնապահպանության նախարարությունը, նշված տարածքում ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի բնապահպանական պետական տեսչության աշխատակիցների կողմից կատարված տեղազննության արդյունքում պարզվել է, որ հատվել է 8-ից մինչև 30 սմ տրամաչափի թվով 15 ծառ, որոնցից 2 հատ թեղի և 13 հատ հացենի տեսակի։ Պետությանը պատճառած վնասը գնահատվել է 1մլն 490 հազար դրամ:

В Армении раскрыли случай незаконной вырубки деревьев прямо на территории церкви 02/23/2013 14:27 | Экологическое право
В Полиции Армении подготавливаются материалы по факту незаконной вырубки деревьев, имевшему место на территории церкви “Святой Троицы”, расположенной в административном районе Малатия-Себастия.
Как сообщило Министерство экологии Армении, на указанной территории в результате проведенного сотрудниками природоохранной инспекции Министерства экологии осмотра территории выяснилось, что было вырублено около 15 деревьев с диаметром ствола от 8 до 30 см: 2 карагача и 13 ясеневых деревьев. Ущерб, причиненный государству, оценен в 1 млн. 490 тыс. драмов.