Քաղաքապետարանը մերժել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանին 02/21/2013   20:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետարանը ետ է վերադարձրել Ազատության հրապարակում երեք օր անընդմեջ հանրահավաքներ անցկացնելու մասին ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի լիազոր ներկայացուցիչ Արմեն Մարտիրոսյանի իրազեկումները:
ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի լիազոր ներկայացուցիչ Արմեն Մարտիրոսյանը ս.թ. փետրվարի 20-ին իրազեկումներ է ներկայացրել Երևանի քաղաքապետարան` ս.թ. փետրվարի 23-ին, 24-ին և 25-ին ժ.15.00-19.00 Ազատության հրապարակում հավաքներ անցկացնելու վերաբերյալ։
Ինչպես տեղեկացնում են Երևանի քաղաքապետարանից, այսօր առավոտյան Երևանի քաղաքապետի լիազոր ներկայացուցչի կողմից Ա.Մարտիրոսյանը հրավիրվել է քաղաքապետարան և, առաջնորդվելով «Վարչարարության հիմունքների և վարչական վարույթի մասին» ՀՀ օրենքի 33-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, ետ են վերադարձվել դիմումները, քանի որ «Հավաքների ազատության մասին» ՀՀ օրենքի 12-րդ հոդվածի համաձայն «Իրազեկումը կարող է ներկայացվել հավաքի անցկացման օրվանից ոչ ուշ, քան 7 օր, և ոչ շուտ, քան 30 օր առաջ»։ Տվյալ դեպքում իրազեկումները ներկայացվել են օրենսդրությամբ սահմանված ժամկետի խախտումով։

Мэрия Еревана отказала Раффи Ованнисяну в проведении митинга 02/21/2013   21:02  |  Лента новостей
Мэрия Еревана вернула обратно представленную полномочным представителем Раффи Ованнисяна Арменом Мартиросяном заявку на проведение митинга сразу на три дня подряд.
Полномочный представитель Раффи Ованнисяна Армен Мартиросян 20 февраля сего года представил уведомление в Мэрию г. Еревана с просьбой санкционировать митинги, запланированные на 23, 24 и 25 февраля с 15.00 до 19.00.
Как сообщили в Мэрии г. Еревана, сегодня полномочный представитель мэра пригласил А. Мартиросяна и, руководствуясь ч.3 ст. 33закона РА “Об основах администрирования и административного производства”, вернул обратно заявления, поскольку, согласно ст. 12 закона РА “О проведении собраний, митингов, шествий и демонстраций ”, заявка должна быть подана не позднее, чем за 7 дней и не раньше, чем за 30 дней до дня проведения мероприятия. В данном случае заявка была подана с нарушением срока, предусмотренного законодательством.
15:47 19/02/2013  |  Лента новостейРаффи Ованнисян выступит с заявлением на площади “Свобода”
14:23 19/02/2013  |  Лента новостейПолиция Армении будет охранять дом “серебряного призера” президентской гонки Раффи Ованнисяна