Գոմեշի մսի գործով ձերբակալվել են զինված ուժերի 2 պաշտոնյա 02/21/2013   15:07  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Բանակում պարենային պահեստում ստուգումների արդյունքում գոմեշի մսի հայտնաբերման փաստով՝ փետրվարի 20-ին ձերբակալվել են ևս երկուսը՝ N զորամասի հրամանատարի նյութատեխնիկական ապահովման գծով տեղակալը և նույն զորամասի պարենային պահեստարանի պետը: Վերջիններիս մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածով (անփույթ վերաբերմունքը ծառայության նկատմամբ):
Այդ մասին «Pastinfo.am» -ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ 2012թ. հունիսին բանակի պարենային պահեստում ստուգումների արդյունքում հայտնաբերված խախտումների հիման վրա պաշտպանության նախարարության քննչական ծառայությունում հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ի կետի հատկանիշներով: Նախկինում որպես մեղադրյալ ներգրավվել էր նաև Կապանի Մսի կոմբինատի նախկին տնօրեն Ալբերտ Օհանջանյանը։

В Армении двое чиновников арестованы по “делу о буйволином мясе” 02/21/2013 17:20 | Актуальная тема
В ходе проверок в продовольственном складе в Армии по факту обнаружения буйволиного мяса 20 февраля были арестованы еще двое: заместитель командира по линии материально-технического обеспечения N-ской воинской части и заведующий продовольственным складом той же воинской части. Последним инкриминируется обвинение по признакам деяния, предусмотренного ст. 376 Уголовного кодекса РA (халатное отношение к службе).
Об этом в беседе с корреспондентом «Pastinfo.am» сообщила старший офицер следственной службы Минобороны РА Мэри Саргсян.
Напомним, что в июне 2012г. на основании выявленных нарушений в ходе проверки в продовольственном складе в следственной службе Минобороны РА было возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного п.1 ч. 3 ст. 178 УК Армении. В качестве обвиняемого по делу был привлечен и бывший директор Капанского мясокомбината Альберт Оганджанян.