ՊՆ-ն, չբացառելով զինծառայողների ուղղորդման հնարավորությունը, առաջարկում է հայտնել հավելյալ տեղեկություններ 02/20/2013   11:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը տարածել է հետևյալ հայտարարությունը.
«ՀՀ նախագահի 2013թ. ընտրություններում ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ընտրական շտաբի արձանագրած խախտումների ամփոփագրի 121-րդ կետի (առ 08:00 19.02.2013, www.raffi4president.am/hy/violations) և նույն ամփոփագրին կից էլեկտրոնային լրատվամիջոցներում ներկայացված լուսանկարի կապակցությամբ ՀՀ ՊՆ-ն հայտնում է հետևյալը.
2013թ. փետրվարի 18-ի ՀՀ նախագահի ընտրությունների քվեարկության ընթացքում 1988 տեղամասերից ոչ մեկում դիտորդական առաքելությունների և խմբերի կողմից չի արձանագրվել զինծառայողների կողմից ընտրական գործընթացի խախտման որևիցե դեպք:
Չբացառելով զինծառայողների ուղղորդման հնարավորությունը, այնուամենայնիվ, ՀՀ ՊՆ-ն առաջարկում է հայտնել, թե որ ընտրատեղամասում և երբ է արված լուսանկարը` միջադեպի մանրամասները ճշտելու և հնարավոր մեղավորներին պատասխանատվության ենթարկելու նպատակով»:

Минобороны Армении просит информировать о случаях ориентирования военнослужащих на выборах 02/20/2013   11:30  |  Лента новостей
Минобороны РА распространило следующее заявление:
В связи с зафиксированными предвыборным штабом кандидата в президенты Раффи Ованисянна нарушениями, представленными в сводке п.12108:00 19.02.2013, (www.raffi4president.am/hy/violations) и прилагаемыми к той же сводке фотографиями, представленными электронными СМИ, Минобороны РА сообщает нижеследующее:
В ходе голосования на президентских выборах 18 февраля 2013г. наблюдательские миссии и группы ни в одном из 1988 избирательных участков не зафиксировали ни одного случая нарушения избирательного процесса военнослужащими.
Не исключая вероятность ориентирования военнослужащих, Минобороны просит информировать о том когда и на каком избирательном участке отснят фотокадр для выяснения подробностей инцидента и привлечения потенциальных виновников к ответственности, - говорится в заявлении Минобороны Армении.
15:09 15/12/2012  |  Актуальная темаНа съезде РПА была выдвинута кандидатура Сержа Саргсяна на пост президента Армении