Ստուգվում է ՏԸՀ անդամին կաշառելու փորձի մասին հայտարարությունը 02/19/2013   02:41  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նախընտրական շտաբի 2013թ. փետրվարի 16-ին հրապարակած խախտումների ամփոփագրում նշվել էր նաեւ, որ Հրազդան քաղաքի տեղամասային հանձնաժողովներից մեկի` «Ժառանգության» անդամին, ով չի ցանկացել ներկայանալ, փորձել են առաջարկել 500 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ, որպեսզի վերջինս աչք փակի ՀՀ Նախագահի թեկանծու Ս. Սարգսյանի օգտին լցոնման գործընթացի վրա, ինչը, սակայն, նրա կողմից մերժվել է:
Ինչպես տեղեկացնում են դատախազությունից, ամփոփագրում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ դատախազությունը համապատասխան ծառայություններին հանձնարարականներ է տվել եւ  ՀՀ ոստիկանության Հրազդանի բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր:
ՀՀ ոստիկանության Հրազդանի բաժինը նյութերի նախապատրաստման ընթացքում ճշտել է Հրազդան քաղաքի ընտրատեղամասային հանձնաժողովների կազմում ընդգրկված «Ժառանգություն» կուսակցության անդամների ինքնությունը` նպատակ ունենալով վերջիններիս միջոցով պարզել քաղաքացու կողմից ընտրակաշառք առաջարկելու փաստի հավաստիությունը:

Полиция Армении проверяет информацию о попытке дачи взятки члену УИК 02/19/2013   10:37  |  Избирательное право
В сводке о нарушениях, опубликованной 16 февраля предвыборным штабом кандидата в президенты Раффи Ованнисяна, отмечалось также, что в г. Раздане представутелю партии “Наследие”, члену одного из Участковых избирательных комиссий, который не пожелал представиться, предлагали 500 долларов, дабы он закрыл глаза на факты вброса бюллетеней в пользу Сержа Саргсяна, однако, он принять их отказался.
Как сообщают в Генпрокуратуре, с целью проверки указанных в сводке обстоятельств, Прокуратура дала соответствующие распоряжения правоохранителям. В отделении Разданской полиции подготавливаются материалы.
Разданское отделение Полиции Армении в ходе подготовки материалов установила личности членов партии “Наследия”, включенных в состав Участковой избирательной комиссии г. Раздана, дабы с их помощью проверить достоверность информации о раздаче избирательных взяток.
15:42 16/02/2013  |  Лента новостейВ Ванадзоре и Иджеване действовали только предвыборные штабы президента Сержа Саргсяна –Артур Сакунц