Արմեն Մարտիրոսյան. «Կիրառվեցին բոլոր տեսակի կեղծիքները» 02/19/2013   16:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
«2013 թ.-ի նախագահական ընտրություններում կիրառվեցին բոլոր տեսակի կեղծիքները, սակայն, այս ամենից զատ, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հաղթեց»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը՝ հավելելով, որ խախտումները բազմաթիվ են:
Արմեն Մարտիրոսյանը, որպես օրինակ, նշեց , թե իրենք արձանագրել են, որ Հալաբյան փողոցում գտնվող տեղամասում, քույրը եկել է և պարզել, որ 7 տարի արտերկրում բնակվող իր եղբայրն արդեն «քվեարկել» է: Սակայն, ինչպես «Ժառանգություն»-ն է նշում, խախտումների մեջ առաջնային տեղ է զբաղեցնում ընտրակաշառքը, ինչը հանրապետության տարածքում համատարած բնույթ է կրել:
«Այս ընտրությունը հանուն Րաֆֆիի ընտրություն էր, ժողովուրդը գալիս էր ընտրության վստահությամբ, հավատով ու համակրանքով: Եվ այս ընտրություններում հաղթեց մարդուն սիրելու մշակույթը, որը չկա մեր իշխանությունների մոտ»,- ասաց «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար պատգամավոր Ռուբեն Հակոբյանը` հավելելով, որ քաղաքական վերջնական գնահատականը իրենց կողմից կտրվի այսօր «Ազատության» հրապարակում՝ ժամը 17.00 - ին:
«Ազատության» հրապարակում կայանալիք հանրահավաքը շարունակական բնույթ կրելու հավանականության մասին հարցին ի պատասխան` Ա. Մարտիրոսյանն ասաց.«Ինչպես Րաֆֆին է ասում` հնարավոր է»:

Армен Мартиросян: “В ход были пущены все виды фальсификаций” 02/19/2013   16:43  |  Лента новостей
На президентских выборах 2013г. в ход были пущены все виды фальсификаций, однако, невзирая на все это, Раффи Ованнисян победил”, -заявил сегодня в ходе встречи с журналистами вице-председатель партии “Наследие” Армен Мартиросян, добавив, что выборы изобиловали нарушениями.
Армен Мартиросян в качестве примера привел конкретный случай: сестра одного из избирателей пришла на избирательный участок, расположенный на ул. Алабяна, и выяснила, что ее брат, уже 7 лет проживающий за бугром, “проголосовал” . Однако, первое место среди нарушений занимают избирательные взятки, что носило на территории республики повсеместный характер.
“Эти выборы были выборы во имя Раффи”. На этих выборах победила любовь к человеку, чего нет у наших властей, - заявил руководитель фракции “Наследие”, депутат Рубен Акопян, добавив, что окончательная политическая оценка будет дана сегодня на площади “Свобода” в 17.00.
На вопрос, существует ли вероятность того, что митинг превратится в продолжающуюся акцию протеста, А. Мартиросян ответил, что, как говорит Раффи, все возможно.