Ոչ միայն լցոնում, աննկարագրելի ծաղրանք էր 02/18/2013   18:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Մեդիա կենտրոնի» տեղեկացմամբ, Արարատի մարզի թիվ 17/5 ընտրատեղամասում աշխատող «Իրավունքի Եվրոպա» միավորման դիտորդ Նարինե Էսմայելից այսօր ժամը 14:30-ի սահմաններում ահազանգ է ստացվել քվեատուփի լցոնման վերաբերյալ:
«Ընտրատեղամաս մտան մի 50 գազաններ, դիտորդներին հրեցին դեպի պատը ու բոլորիս ձեռքերը բռնեցին, որ չնկարենք, մոտեցան քվեատուփին ու լցրեցին մոտ մի 300-400 քվեաթերթիկ, այսինքն` քվեատուփը կիսով չափ լցվեց»,- «Մեդիա կենտրոնին» ասել է Նարինե Էսմայելը:
Դիտորդի տեղեկացմամբ՝ նշված ընտրախախտումը, որի համար քրեական պատասխանատվություն է նախատեսված, չի արձանագրվել հանձնաժողովի անդամների կողմից.
«Երբ այդ մարդիկ փախան, հանձնաժողովի անդամներից պահանջեցինք արձանագրել, սակայն նրանք մեզ ասացին, ինչ է եղել, մենք չենք նկատել, ուղղակի աննկարագրելի ծաղրանք էր»,- հավելել է Ն. Էսմայելը:

“Просто неописуемое издевательство” – наблюдатель об инциденте на избирательном участке N17/5 02/18/2013   19:26  |  Лента новостей
Сегодня в 14.30 в “Медиа Кентром” из избирательного участка N17/5 Араратской области поступил сигнал от наблюдателя объединения «Правовая Европа» Нарине Эсмаэл о том, что в урну вбрасывают бюллетени.
“В избирательный участок проникли 50 верзил, растолкали наблюдателей, удерживали нас за руки, чтобы мы не снимали на камеру, подошли к урне и вбросили туда около 300-400 бюллетеней, то есть урна наполовину заполнилась”, - рассказала Нарине Эсмаэл “Медиа Кентрону”.
По словам наблюдателя, указанное нарушение, за которое предусмотрена уголовная ответственность, не было зафиксировано членами Комиссии.
“Когда эти люди выбежали, мы потребовали членов Комиссии зарегистрировать этот факт, однако они пришли в недоумение и заявили нам: “А что случилось. Мы ничего не заметили?” Просто неописуемое издевательство!”,- заявила Н. Эсмаэл.