Տոնինո Պիցուլա. «Մի երկիրը մյուս երկրների հետ չպետք է համեմատել» 02/18/2013   11:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ժամը 10.10-ի դրությամբ արդեն հինգերորդ ընտրատեղամաս էր այցելում ԵԱՀԿ ԽՎ Առաքելության ղեկավար Տոնինո Պիցուլան: Վերջինս այդ պահի դրությամբ նկատեց, որ իր կողմից այցելած բոլոր տեղամասերում ընթացակարգերին հետևում են, նաև ավելացրեց, որ միայն մայրաքաղաքում չեն լինելու. այցելելու է նաև մարզեր:
«Կցանկանամ շեշտել, որ սա կարևոր օր է հայ ժողովրդի համար, սակայն մենք չենք եկել միայն ընտրության օրը դիտարկելու, մենք պետք է հաշվի առնենք նաև քարոզարշավի ամբողջ ընթացքը»,- ասաց ԵԱՀԿ ԽՎ Առաքելության ղեկավարը՝ հավելելով, որ ունեն ընտրություններին հետևելու իրենց ընթացակարգը, և որ մի երկիրը մյուս երկրների հետ չպետք է համեմատել, այլ պետք է համեմատել, թե ինչպիսի առաջընթաց կա տվյալ երկրում երկու ընտրությունների միջև:
«Կարևոր է, թե Հայաստանն ինչքանով կհամապատասխանի Կոպենհագենյան փաստաթղթին»,- ասաց Տոնինո Պիցուլան՝ ավելացնելով, որ վաղ ժամը 11-ին իրենք Արմենիա Մարիոտ հյուրանոցում կամփոփեն ընտրությունների արդյունքները:

Тонино Пицула: “Одну страну не следует сравнивать с другими странами” 02/18/2013   12:04  |  Лента новостей
По состоянию на 10.10 глава миссии Парламентской ассамблеи ОБСЕ Тонино Пицула посетил пятый избирательный участок. Он отметил, что следят за процессом на всех участках, на которых они успели побывать. Он также добавил, что их посещения не будут ограничиваться лишь столицей. Они также побывают в областях.
“Я бы хотел подчеркнуть, что это важный день для армянского народа. Мы приехали сюда не только пронаблюдать за ходом голосования. Мы должны учесть весь процесс предвыборной кампании”, -заявил глава делегации ПА ОБСЕ, добавив, что у них своя процедура наблюдения за выборами и что одну страну не следует сравнивать с другими, а правильнее будет проследить за тем, какая положительная динамика наметилась по сравнению с предыдущей президентской кампанией.
“Важно то, в какой мере Армения будет соответствовать требованиям, предусмотренным Копенгагенским документом”, - заявил Тонино Пицула, добавив, что завтра в гостинице Armenia Marriot 11.00 они подытожат результаты выборов.