Շփման գծում հակառակորդն աննախադեպ ակտիվություն է դրսևորում 02/18/2013   17:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վերջին 3 օրերին հակառակորդն աննախադեպ ակտիվություն է դրսևորում շփման գծի ողջ երկարությամբ: Ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները փետրվարի 16-ից 18-ը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից ղարաբաղյան դիրքերի ուղղությամբ արձակել են 1500-ից ավելի կրակոց, որոնց մի մասը «СВД» և «Իստիգլալ» տիպի դիպուկահար զենքերից: Այդ մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների և շփման գոտու ողջ երկարությամբ հաստատել լիարժեք վերահսկողություն:

Азербайджанцы в последние дни проявляют беспрецедентную активность на линии соприкосновения с ВС Арцаха 02/18/2013 18:59 | Лента новостей
В последние три дня противник проявляет беспрецедентную активность по всей линии соприкосновения войск. Передовые подразделения азербайджанской армии 16 и 18 февраля из оружия различного калибра произвели более 1500 выстрелов в направлении карабахских позиций, часть из которых была произведена из снайперских винтовок “СВД” и “Истигал”. Об этом сообщают в пресс-службе Минобороны НКР.
С целью подавления активности с азербайджанской стороны передовые подразделения прибегли к ответным действиям и установили полный контроль вдоль всей линии соприкосновения.