ՀՀ նախագահի ընտրության քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 60,05 տոկոսը 02/18/2013 21:26 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ նախագահի փետրվարի 18-ի ընտրության քվեարկությանը, ըստ նախնական տվյալների, ընդհանուր առմամբ մասնակցել է 1 մլն 518 հազար 407 ընտրող կամ ընտրողների 60,05 տոկոսը: Այդ մասին ԿԸՀ տեղեկատվական կենտրոնում հայտնեց ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը՝ ներկայացնելով քվեարկության մասնակիցների վերաբերյալ նախնական տվյալներ՝ ըստ մարզերի և 10 000 և ավելի ընտրող ունեցող համայնքների:
ԿԸՀ-ի նախագահը լրագրողներին հայտնեց, որ այս պահի դրությամբ ԿԸՀ-ն և ԸԸՀ-ները գրավոր բողոքներ չեն ստացել, իսկ խախտումների վերաբերյալ համացանցում առկա ահազանգերը հանձնաժողովի կողմից վերլուծվում են և արդյունքների մասին տեղեկատվությունը լրացուցիչ կհրապարակվի:

Явка избирателей на выборах Президента Армении составила 60.05% 02/18/2013 21:46 | Актуальная тема
В голосовании на выборах президента Армении по состоянию на 17:00 приняли участие, по предварительным данным, 1 млн. 518тыс. 407 избирателей или 60.05% . Об этом сообщил председатель ЦИК Тигран Мукучян, представляя предварительные данные о явке избирателей по областям и общинам, насчитывающим 10.000 и более избирателей.
Председатель Центризбиркома сообщил журналистам, что по состоянию на этот час ЦИК и Окружные избирательные комиссии не поучали письменных жалоб, а сообщения, поступившие через интернет, находятся на рассмотрении Комиссии, и информация об их результатах будет дополнительно опубликована.