Ոչ ստանդարտ իրավիճակներ, որոնք արձանագրվել են որպես ընտրախախտումներ 02/18/2013   15:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
«iditord.org» կայքը տեղեկացնում է, որ «Արտաշատ, 17/1 ԸՏ – ՔՀԻ դիտորդին «Իրավունքի Եվրոպա» ՀԿ-ի դիտորդը հաղորդել է, որ նույն ընտրատեղամասում քվեախցիկի հետևի պատին փակցված են եղել հայելիներ, որոնք խախտում են ընտրողի քվեարկության գաղտնիությանը: Միջազգային դիտորդների միջնորդությամբ հանձնաժողովի նախագահը փակել է հայելիները»:
Իսկ Վանաձորում էլ «30/31 – ՔՀԻ դիտորդն արձանագրել է, որ տեղամասի առջև գտնվող տեսասկավառակների խանութից բարձր հնչում է նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի նախընտրական արշավի հիմնը՝ «Դեպի ապահով Հայաստան» երգը։ Նրա միջամտությամբ ոստիկանները խախտումը վերացրել են»։
Կայքը հետաքրքիր դեպք է արձանագրել նաև Երևանում: «13/37 ԸՏ – ՔՀԻ դիտորդն ականատես է եղել, թե ինչպես է ընտրողը քվեաթերթիկի հետ միասին վարորդական վկայականը գցել քվեատուփի մեջ։ Նա պահանջել է բացել քվեատուփը և հանել վարորդական վկայականը, սակայն հանձնաժողովի նախագահը հայտնել է, որ տուփը բացելու իրավունք չունի»։
15:44 18/02/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԻրավիճակային վերլուծության կենտրոնը շարունակում է ուսումնասիրել ահազանգերը
15:41 18/02/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՀովսեփ Խուրշուդյան. «Արձանագրված խախտումները եղել են ի օգուտ Սերժ Սարգսյանի»

На выборах Президента Армении были зафиксированы необычные случаи нарушения 02/18/2013   17:49  |  Лента новостей
На сайте «iditord.org» размещена информация, согласно которой наблюдатель от международной общественной организации сообщил наблюдателю ИГО, что на избирательном участке N17/1 позади кабины для голосования висят зеркала, которые нарушают тайну голосования. По ходатайству международных наблюдателей председатель Комиссии прикрыл зеркала.
А в Ванадзоре наблюдатель от ИГО на избирательном участке N 30/31 зафиксировал, что из магазина дисков, расположенного напротив избирательного участка, громко звучит гимн предвыборной кампании кандидата в президенты Сержа Саргсяна “К обеспеченной Армении”.По ходатайству наблюдателя, полицейские устранили нарушение.
Сайт зафиксировал также неординарный случай в Ереване: наблюдатель от ИГО на избирательном участке13/37 стал очевидцем того, как избиратель вместе с бюллетенем бросил в урну и водительское удостоверение. Он потребовал открыть урну и достать оттуда водительское удостоверение, однако председатель комиссии заявил, что не вправе делать это.