Վստահված անձանցից տեղամասում ոչ ոք չկար 02/18/2013   10:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
- Ժամը 9:03-ի դրությամբ քվեարկել է մոտ 20 ընտրող, կոնկրետ քանակը չգիտեմ, դա կարող եմ ասել ընտրությունների սկսվելուց 3 ժամ հետո,- պատասխանելով Երևանի թիվ 3/10 ընտրական տեղամասում արդեն սկսված նախագահական ընտրությունների վերաբերյալ մեր հարցին, ասաց հիշյալ հանձնաժողովի նախագահ Արթուր Գասպարյանը:
Հավելենք, որ ժամը 09:06-ի դրությամբ ընտրություններն ընթանում էին նորմալ ընթացքով: Հանձնաժողովի բոլոր 8 անդամներն էլ տեղում էին, սակայն, ինչպես տեղեկացանք հանձնաժողովի նախագահից, ՀՀ նախագահի թեկնածուներից որևէ մեկի վստահված անձն ինչպես երեկ, այնպես էլ այսօր, նշված ժամի դրությամբ դեռ չէր եկել թիվ 3/10 ընտրատեղամաս: Նույնը հաստատեց նաև տեղամասում գտնվող միակ դիտորդը` «Ընտրությունը քոնն է» միջազգային ՀԿ-ից Աննա Հայրապետյանը:

Доверенных лиц ни одного из кандидатов на высший государственный пост не оказалось на избирательном участке N3/10 02/18/2013 10:54 | Лента новостей
“По положению на 09.06 проголосовало около 20 избирателей, конкретную цифру назвать не могу. Говорить об этом можно лишь спустя 3 часа с момента начала голосования”,- заявил председатель Участковой избирательной Комиссии избирательного участка N3/10 г. Еревана Артур Гаспарян.
Добавим, что по состоянию на 09.06 выборы шли нормальным ходом. Все 8 членов комиссии были в положенный час на месте, однако, как нам сообщил председатель Комиссии, доверенные лица ни одного из кандидатов на высший государственный пост как вчера, так и сегодня по положению на указанный час не прибыли в избирательный участок N3/10. Сей факт подтвердила и единственный присутствующий на участке наблюдатель от международной общественной организации “Выбор твой” Анна Айрапетян.