Ստուգվում են Պաշտպանի գրասենյակ ստացված ահազանգերը 02/16/2013 16:02 | ԼՐԱՀՈՍ
Քաղաքացի Համլետ Նիկողոսյանը ահազանգել է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի «Թեժ գիծ» և հայտնել, որ Արագածոտնի մարզի գյուղապետերը հարկադրում են ՀՀ նախագահական ընտրություններին իրենց ձայնը տալ գործող նախագահի օգտին:
ՀՀ ոստիկանության շտաբի կողմից գրությունը 16.02.2013 թ. ուղարկվել է ՀՀ ոստիկանության Արագածոտնի մարզային վարչություն` հանգամանքները ստուգելու համար:
Ըստ ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակից ոստիկանությունում ստացված գրության՝ քաղաքացի Գարեգին Վարդանյանը ահազանգել է ՄԻՊ «Թեժ գիծ» և հայտնել, որ նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում որոշ վստահված անձինք պարտադրում և հարկադրում են ընտրել գործող նախագահին:
ՀՀ ոստիկանության շտաբի կողմից գրությունը 16.02.2013 թ. ուղարկվել է ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչություն` հանգամանքները ստուգելու համար:
Քաղաքացի Հենրիկ Արշակյանը ահազանգել է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի «Թեժ գիծ» և հայտնել, որ նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում ընտրակաշառքներ են բաժանում:
Քաղաքացի Խաչիկ Վարդանյանը ահազանգել է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի «Թեժ գիծ» և հայտնել, որ իրենց ստիպել են մասնակցել նախագահի նախընտրական քարոզարշավին:
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ ՀՀ ոստիկանության շտաբի կողմից գրությունը 16.02.2013 թ. ուղարկվել է ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչություն` հանգամանքները ստուգելու համար:

Полиция проверяет сообщения о нарушениях избирательного права, поступившие на телефон “Горячей линии” омбудсмена Армении 02/16/2013 16:36 | Лента новостей
Гражданин Гамлет Никогосян сообщил на телефон “Горячей линии” омбудсмена Армении, что главы сельских общин Арагацотнийской области заставляют проголосовать на предстоящих выборах за действующего президента.
Штаб Полиции РА 16.02 2013г. отправил письмо в областное управление Арагацотнийской полиции с целью выяснения обстоятельств происшествия.
Согласно омбудсмену, гражданин Гарегин Варданян позвонил на телефон “Горячей линии” ЗПЧ и заявил, что некоторые доверенные лица в период предвыборной кампании принуждают и заставляют голосовать за действующего главу государства.
Штаб Полиции РА 16.02 2013г. отправил письмо в управление Полиции г. Еревана для выяснения обстоятельств происшествия.
Гражданин Генрих Аршакян позвонил на телефон “Горячей линии” и сообщил, что во время предвыборной кампании раздают избирательные взятки.
Гражданин Хачик Варданян позвонил на телефон “Горячей линии” омбудсмена и сообщил, что его заставили участвовать в предвыборной кампании президента.
В Полиции РА сообщают, что Штаб Полиции РА 16.02 2013г. отправил письмо в управление Полиции г. Еревана для выяснения обстоятельств происшествия.