Խաբեությամբ տիրացել է ուսանողների գումարներին 02/15/2013   11:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 13-ին, ժամը 21.00-ին, Երևանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի 1-ին կուրսի ուսանողներ, Հնդկաստանի Հանրապետության 14 քաղաքացիներ ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնում հաղորդում են տվել, որ Հնդկաստանի Հանրապետության քաղաքացի, 1987 թ. ծնված Մհեշ Կ.-ն էժան գնով Երևան-Մոսկվա-Դուբայ-Չենայ չվերթի ինքնաթիռի տոմս ձեռք բերելու պատրվակով փետրվարի 7-ին իրենցից յուրաքանչյուրից վերցրել է 700-ական դոլար և չարաշահելով իրենց վստահությունը` խաբեությամբ տիրացել այդ գումարի:
Փետրվարի 14-ին, ժամը 19.00-ին, բաժին են դիմել նշված համալսարանում ուսանող Հնդկաստանի Հանրապետության ևս 9 քաղաքացիներ և հաղորդում տվել, որ Մհեշ Կ.-ն նույն պատրվակով փետրվարի 7-ին իրենցից նույնպես վերցրել է 700-ական դոլար և խաբեությամբ տիրացել:
Ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ ձեռնարկվում են միջոցառումներ Մհեշ Կ.-ին հայտնաբերելու ուղղությամբ: Կատարվում է հետաքննություն:

Индийские студенты ЕГМУ “пролетели” на $700, пытаясь приобрести дешевые авиабилеты у своего же соотечественника 02/15/2013   12:15  |  Лента новостей
13 февраля в 21.00 14 граждан Индии - студенты 1-го курса Ереванского государственного медицинского университета им. М. Гераци, сообщили в отделение Полиции Канакер-Зейтуна о том, что гражданин Индии Мгеш К. 1987 года рождения под предлогом приобретения авиабилетов на рейс Ереван-Москва-Дубай-Ченай по сходной цене, 7 февраля сего года получил с каждого из них по 700 долларов и, злоупотребив их доверием, мошенническим путем присвоил себе эту сумму. 14 февраля в 19.00 в полицейское отделение обратились еще 9 граждан Индии, являющиеся студентами вышеупомянутого вуза, и заявили, что Мгеш К. под тем же предлогом 7 февраля получил от них по 700 долларов и мошенническим путем присвоил их себе.