Հայրիկյանն արգելել է իր առողջական վիճակի մասին տեղեկություն հաղորդել 02/14/2013   19:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահի թեկնածու, ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանի առողջական վիճակը վատացել է,  ցավերն  ուժեղացել են,  ինչի հետևանքով  այսօր կեսօրին՝ տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Դեռ որքան ժամանակ կմնա հիվանդանոցում և թե ինչպես  է հիմա իրեն զգում նախագահի թեկնածուն,  «Pastinfo.am»-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայրիկյանի ընտրական շտաբի ներկայացուցիչը  չպատասխանեց,  միայն ասաց, որ նախագահի թեկնածուն արգելել է որևէ տեղեկություն հաղորդել իր առողջական վիճակի  մասին:
Ինչ վերաբերում է քարոզարշավին՝ Պ. Հայրիկյանի շտաբի  միջազգային կապերի պատասխանտու Կարո Եղնուկյանը նշեց, որ  քարոզարշավը շարունակվում է միայն բուկլետներ բաժանելու միջոցով:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 31-ին` ժամը 23։20-ի սահմաններում սպանության փորձ է կատարվել ՀՀ Նախագահի թեկնածու, ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանի նկատմամբ եւ հրազենային վնասվածքներով նա տեղափոխվել էր հիվանդանոց։
ՀՀ ԿԱ ԱԱԾ քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-305-րդ հոդվածի հատկանիշներով 01.02.2013թ. հարուցվել է քրեական գործ` Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի թեկնածու, Ազգային Ինքնորոշում Միավորում կուսակցության նախագահ Պ. Հայրիկյանի քաղաքական գործունեությունը դադարեցնելու նպատակով նրան ապօրինաբար կյանքից զրկելու փորձ կատարելու դեպքի առթիվ:Ձեռնարկված համապատասխան քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ՀՀ Նախագահի թեկնածու Պ. Հայրիկյանի քաղաքական գործունեությունը դադարեցնելու նպատակով նրան ապօրինաբար կյանքից զրկելու փորձ կատարելու կասկածանքով 2013թ. փետրվարի 7-ին ձերբակալվել են նախկինում 2 անգամ դատապարտված Խաչատուր Պողոսյանը և Սամվել Հարությունյանը:

Айрикян снова госпитализирован. Кандидат в президенты запретил предоставлять сведения о состоянии своего здоровья 02/14/2013   19:47  |  Лента новостей
Состояние здоровья кандидата в президенты, лидера Объединения “Национальное самоопределение” Паруйра Айрикяна ухудшилось, усилились боли, вследствие чего он был сегодня в полдень госпитализирован.
На вопрос корреспондента «Pastinfo.am» о том, как долго кандидат пробудет в больнице, и как он себя сейчас чувствует, представитель предвыборного штаба Айрикяна не пожелал ответить. Только лишь отметил, что кандидат в президенты запретил предоставлять какую-либо информацию о состоянии своего здоровья.
Что же касается предвыборной кампании, ответственный за международные связи в штабе Айрикяна Каро Ехнукян отметил, что агиткампания продолжается лишь в виде раздачи буклетов.
Напомним, что покушение на кандидата в президенты Армении, главу Объединения “Национальное самоопределение" Паруйра Айрикяна было совершено 31 января, в районе 23:30, на улице Тпагричнери 9 в Ереване. Политический деятель с огнестрельным ранением был доставлен в ереванский медицинский центр "Св. Григор Лусаворич".
По данному факту 01.02.2013թг. было возбуждено уголовное дело по признакам ст. 34-305 Уголовного кодекса РА (“Покушение на ‘государственного, политического или общественного деятеля, совершенное с целью прекращения его деятельности”). В результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий по подозрению в покушении на Паруйра Айрикяна 7 февраля 2013г. были задержаны ранее дважды судимый Хачатур Погосян и Самвел Арутюнян.