Ընտրական իրավունքի խախտումների վերաբերյալ ստացվել է 30 հաղորդում 02/14/2013 17:30 | ԼՐԱՀՈՍ
2013թ. փետրվարի 18-ի` Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի ընտրությանն առնչվող ընտրական իրավունքի խախտումների վերաբերյալ փետրվարի 14-ի դրությամբ ստացվել է 30 հաղորդում: Այդ մասին տեղեկացնում են ՀՀ գլխավոր դատախազությունից:
Նշված 30 հաղորդումներից 18-ին դատախազությունն ընթացք է տվել սեփական նախաձեռնությամբ` զանգվածային լրատվական միջոցների մշտադիտարկման արդյունքում:
30 հաղորդումներից 4-ին տրվել է պարզաբանում, 1-ով որոշում է կայացվել քրեական գործ հարուցելու մասին, որով նախաքննությունն իրականացնում է ԱԱԾ քննչական վարչությունը, 4-ով որոշում է կայացվել քրեական գործի հարուցումը մերժելու մասին, 21 հաղորդում քննարկման փուլում է:

Генпрокуратура Армении получила 30 сообщений о нарушениях избирательного права 02/14/2013 19:03 | Лента новостей
По положению на 14 февраля было получено 30 сообщений о нарушении избирательного права в связи с предстоящими 18 февраля президентскими выборами. Об этом сообщают в Генпрокуратуре РА.
18 из 30 указанных сообщений Генпрокуратура дала ход по собственной инициативе по итогам мониторинга средств массовой информации.
По 4 из 30 сообщений были даны разъяснения, по одному из них было принято решение о возбуждении уголовного дела, расследование которого курирует Следственное управление СНБ РА. По 4 из 30 сообщений было принято решение об отказе в возбуждении уголовного дела. 21 сообщение находится в стадии рассмотрения.