ԵԽԽՎ-ի պատվիրակությունը Հայաստան կժամանի փետրվարի 16-ին 02/14/2013 13:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի 31 անդամից բաղկացած պատվիրակությունը` նորվեգացի պատգամավոր Կարին Ուոլդսեթի գլխավորությամբ, փետրվարի 16-ից 19-ը կայցելի Հայաստան` փետրվարի 18-ին կայանալիք նախագահական ընտրությունների դիտարկման նպատակով: Դիտորդական առաքելությունն իրականացվելու է ԵԱՀԿ-ի Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԺՀՄԻԳ) դիտորդների հետ համատեղ:
Ինչպես նշված է ԵԽ-ի Վենետիկի հանձնաժողովի կայքէջի հաղորդագրության մեջ, ԵԽԽՎ-ի խնդրանքով հանձնաժողովը, փետրվարի 18-ի ընտրությունների դիտարկման շրջանակներում, ապահովում է իրավական օգնություն:
ԵԽԽՎ պատվիրակությունը մինչև քվեարկության օրը նախատեսում է հանդիպել ՀՀ նախագահի թեկնածուների կամ նրանց ներկայացուցիչների, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի, քաղաքացիական հասարակության և ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ:

Делегация ПАСЕ прибудет в Армению 16 февраля 02/14/2013   13:52  |  Лента новостей
Делегация Парламентской Ассамблеи Совета Европы в составе31 члена во главе с норвежским депутатом Карин Уолсет, с 16 -19 февраля прибудет в Армению с целью осуществления наблюдательской миссии на предстоящих 18 февраля выборах президента Армении. Наблюдательскую миссию делегация осуществит совместно с наблюдателями Бюро по демократическим институтам и правам человека(БДИПЧ) ОБСЕ.
Согласно информации, размещенной на сайте Венецианской комиссии ЕС, Комиссия по просьбе ПАСЕ в рамках осуществления наблюдательской миссии на предстоящих президентских выборах, обеспечит правовую помощь.
Делегация ПАСЕ планирует до дня голосования встретиться с кандидатами в президенты или их представителями, с председателем ЦИК и представителями гражданского общества и СМИ.
11:42 12/02/2013  |  Избирательное правоКто помог А. Гукасяну сдать анализы? В Минздраве Армении утверждают, что ведомство не принимало в этом участия
17:59 11/02/2013  |  Избирательное право ЦИК скоро апробирует специальные чернила, чтобы не “очернить” исхода выборов
17:00 11/02/2013  |  Лента новостейГенпрокуратура направила заявления о раздаче избирательных взяток в ССС