ԿԸՀ. Խախտումները վերացվել են 02/14/2013   18:40  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունը քիչ առաջ տարածել է հաղորդագրություն, որով հավաստիացնում է, որ հանձնաժողովի կողմից ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում վերացվել են ԶԼՄ-երի կողմից մատնաշված խախտումները:
Զանգվածային լրատվամիջոցներով հրապարակվել էին տեղեկություններ, համաձայն որոնց «Շիրակի մարզի Ազատան համայնքի թիվ 35/1 ընտրատեղամասում, նշված համայնքի ոչ թույլատրելի վայրերում,  Ապարանի հիվանդանոցում փակցված են քարոզչական պաստառներ, իսկ Տեղ գյուղի գյուղապետարանում տեղակայված է ընտրական շտաբ»:
«ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում չսահմանված վայրերում փակցված քարոզչական բոլոր պաստառները վերացվել են, իսկ Տեղ գյուղի գյուղապետարանի վարչական շենքից տեղափոխվել է թեկնածուի ընտրական շտաբը»,-մասնավորապես ասված է ԿԸՀ-ի հաղորդագրության մեջ:

Указанные СМИ нарушения избирательного права устранены –ЦИК Армении 02/14/2013   20:07  |  Избирательное право
Пресс-служба Центральной избирательной комиссии Армении немногим ранее распространила заявление, в котором заверяет, что в результате предпринятых ЦИК мероприятий были устранены указанные СМИ нарушения.
Средства массовой информации опубликовали сведения, согласно которым на избирательном участке номер 35/1 в общине Азатан Ширакской области были развешаны в неположенных местах агитплакаты, а в сельском муниципалитете с. Тех расположен предвыборный штаб.
“В результате предпринятых ЦИК мероприятий все агитплакаты, размещенные в местах, не предусмотренных для предвыборной агитации, были сняты, а предвыборный штаб кандидата из административного здания села Тех был перемещен в другое место”, - в частности говорится в заявлении ЦИК.