Սելիմի լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց 02/13/2013 16:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 13-ի ժամը 16.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում բոլոր միջպետական և միջհամայնքային ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են, Սելիմի լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց: Այդ մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԻ նախարարությունից:
Դժվարանցանելի են Շիրակի մարզի Ամասիայի և Աշոցքի տարածաշրջանների միջհամայնքային ավտոճանապարհները, Բավրա-Գյումրի, Գեղարքունիքի մարզի Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհները, տեղ-տեղ` Արարատի մարզի «Քյարքի» կոչվող հատվածը:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն' Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն մինչև 30 նստատեղ ունեցող ավտոմեքենաների համար անվաշղթաների կիրառման դեպքում:

В Армении все дороги, в основном, проходимы. На Селимском перевале местами гололедица 02/13/2013   16:34  |  Лента новостей
В МЧС сообщают, что по состоянию на 16.00 13 февраля на всей территории республики все дороги межгосударственного и республиканского значения проходимы. На Селимском перевале местами наблюдается гололедица.
Труднопроходимы межобщинные трассы в Ширакской области: Амасия и Ашоцк, а также Бавра- Гюмри,в Гегаркуникской области – Сотк-Карваджар, в Араратской области местами сохраняется гололедица на участке дороги, более известной под названием “Кярки”.