Նապոլեոն Ազիզյանը դատի է տվել կադաստրին 02/12/2013   14:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչական դատարանը՝ դատավոր Արծրուն Միրզոյանի նախագահությամբ, քննում է «Միլլար» ՍՊԸ-ի և Նապոլեոն Ազիզյանի հայցադիմումն ընդդեմ ՀՀ կառավարությանն առընթեր Անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի:
Հայցվորները պահանջում են անվավեր ճանաչել 02.07.2012թ. գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման միասնական մատյանում Երևան, Ծիծեռնակաբերդի խճուղի 1/3 հասցեում գտնվող թիվ 80 շինության նկատմամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը և 03.07.2012թ. ք. Երևան, Ծիծեռնակաբերդի խճուղի 1/3 հասցեում գտնվող թիվ 79 շինության նկատմամբ կատարված պետական գրանցումը:

Наполеон Азизян подал в суд на Госкомитет кадастра недвижимости Армении 02/12/2013   14:43  |  Лента новостей
Административный суд под председательством рассматривает исковое заявление ООО “Миллар” и Наполеона Азизяна против Государственного комитета кадастра недвижимости Армении.
Истцы требуют признать недействительным государственную регистрацию в едином государственном реестре права собственности от 02.07.2012г. на строение N80, расположенное по адресу г. Ереван, перекресток ул. Цицернакаберда 1/3 и госрегистрацию права собственности от 03. 07. 2012г. на строение N79, расположенное по адресу г. Ереван, перекресток ул. Цицернакаберда 1/3.