Ադրբեջանի քաղաքացին բռնաբարել է երեխային, ապա թալանել 02/12/2013   17:39  |  Միջազգային լրահոս
ՌԴ Տուլայի մարզային դատարանը 12-ամյա երեխայի հետ բռնությամբ սեռական հարաբերություններ ունենալու և նրա ունեցվածքը գողանալու համար դատավճիռ է կայացրել Ադրբեջանի քաղաքացի Իսմայիլ Ս.-ի նկատմամբ:
Դատարանը պարզել է, որ 2011թ. դեկտեմբերի 19-ին 34-ամյա տղամարդը հանդիպել է դպրոցից տուն վերադարձող 12-ամյա դպրոցականին և սպառնալով օդամուղ ատրճանակով՝ նրա հետ ունեցել է բռնի սեռական հարաբերություններ, որից հետո երեխայից խլել է նրա անձնական իրերը:
Ինչպես տեղեկացնում է Տուլայի մարզի դատախազության պաշտոնական կայքը, մեղադրյալը հաշվառված չի եղել Ռուսաստանում և հանդիսացել է Ադրբեջանի քաղաքացի:
Կատարած հանցագործությունների համադրմամբ դատարանը ադրբեջանցուն դատապարտել է 14 տարվա ազատազրկման՝ խիստ ռեժիմի ուղղիչ գաղութում: Հանցագործից, դատարանի վճռով, ի օգուտ տուժողի, բռնագրավվել է նաև 1 մլն ռուբլի, որպես բարոյական վնասի փոխհատուցում:

Тульский суд приговорил гражданина Азербайджана к 14 годам тюрьмы за совращение 12-летнего мальчика 02/12/2013   18:04  |  Международные новости
Сегодня приговором Тульского областного суда гражданин республики Азербайджан, находившийся на территории России без регистрации, 34-летний Исмайылу С. признан виновным в совершении преступлений, предусмотренных п. «б» ч.4 ст.132 УК РФ (совершение иных действий сексуального характера с угрозой применения насилия к потерпевшему, не достигшему четырнадцатилетнего возраста), ч.1 ст.161 УК РФ (грабеж, то есть открытое хищение чужого имущества).
Установлено, что 19 декабря 2011 года Исмайылу С., встретив на дороге возвращающегося из школы малолетнего потерпевшего, под угрозой применения пневматического пистолета совершил с ним иные действия сексуального характера, после чего открыто похитил личные вещи ребенка.
Приговором суда Исмайылу С. по совокупности преступлений назначено наказание в виде лишения свободы на срок 14 лет с отбыванием в исправительной колонии строгого режима.
Суд удовлетворил гражданский иск законного представителя потерпевшего о взыскании с Исмайыла С. в качестве компенсации морального вреда 1 миллиона рублей.