ԿԸՀ-ում կփորձարկվի դրոշմակնքման համար հատկացվող թանաքանյութը 02/11/2013   16:59  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի վարչական շենքում փետրվարի 12-ին` ժամը 13.00-ին, տեղի կունենա քվեարկության օրն անձը հաստատող փաստաթղթի դրոշմակնքման համար տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներին հատկացվող թանաքանյութի փորձարկումը:
Ինչպես «Pastinfo.am» -ին հայտնեցին ԿԸՀ մամուլի ծառայությունից, թանաքանյութի փորձարկմանը կարող են ներկա գտնվել զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները, ինչպես նաև կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում հավատարմագրված տեղական հասարակական և միջազգային կազմակերպությունները, որոնք դիտորդական առաքելություն են իրականացնելու 2013թ. փետրվարի 18-ի Հանրապետության Նախագահի ընտրություններին:

ЦИК скоро апробирует специальные чернила, чтобы не “очернить” исхода выборов 02/11/2013   17:59  |  Избирательное право
В административном здании Центральной избирательной комиссии 12 февраля в 13.00 состоится апробация выданного Участковым избирательным комиссиям специального чернила для оттиска штампа в паспорте, подтверждающего день голосования.
Как сообщили «Pastinfo.am» в пресс-службе ЦИК, при апробации чернильного вещества могут присутствовать представители средств массовой информации, а также аккредитованные в Центризбиркоме для осуществления наблюдательской миссии на предстоящих 18 февраля выборах президента РА местные и международные общественные организации.
17:00 11/02/2013  |  Лента новостейГенпрокуратура направила заявления о раздаче избирательных взяток в ССС