Պ. Հայրիկյանին արգելվել է հիվանդանոցից դուրս գալ 02/07/2013 15:51 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Նախագահի թեկնածու, ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանի առողջական վիճակը վատացել է, «Pastinfo.am»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, Հայրիկյանի շտաբի համակարգող Մանյա Այվազյանը՝ հավելելով, որ Պ. Հայրիկյանին բժիշկներն արգելել են երկու օր հիվանդանոցից դուրս գալը, և նախագահի թեկնածուն բոլոր հանդիպումները հետաձգել է:
Իսկ թե արդյոք առողջական վիճակի վատթարացումը կազդի ընտրությունները հետաձգելու համար ՍԴ չդիմելու Հայրիկյանի որոշման վրա, Հայրիկյանի շտաբի համակարգողն ասաց, որ այս պահին դեռ հստակ որոշում չունեն, բայց ոչինչ չի բացառվում:
Չնայած այն հանգամանքին, որ նախագահի թեկնածուն նախորդ օրը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել էր, որ ինքն արդեն լավ է իրեն զգում և գործի մեջ է, սակայն այսօր առողջական վիճակի վատացման պատճառով, Մանյա Այվազյանը նշում է, որ քարոզարշավը կազմակերպվում է առանց Հայրիկյանի մասնակցության:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 31-ին` ուշ երեկոյան իր տան մուտքի մոտ կրակել էին ՀՀ Նախագահի թեկնածու, ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանի վրա: Վերջինս մարմնական վնասվածքով տեղափոխվել է Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոն:

Самочувствие кандидата в президенты П.Айрикяна ухудшилось. Вопрос об отсрочке выборов все еще актуален 02/07/2013   16:14  |  Актуальная тема
Состояние здоровья кандидата в президенты, лидера “ОНС” ухудшилось. Об этом сообщила в беседе с корреспондентом «Pastinfo.am» координатор предвыборного штаба Айрикяна Маня Айвазян, добавив, что врачи запретили ему выходить из больницы хотя бы в ближайшие два дня. Координатор добавила, что П. Айрикян отложил все назначенные встречи.
На вопрос, может ли это повлиять на решение Айрикяна не обращаться в Конституционный суд с целью отсрочки президентских выборов, намеченных на 18 февраля, координатор штаба ответила, что пока не может однозначно ответить, обратиться ли кандидат в КС или нет, но в то же время ничего не исключает.
Несмотря на то обстоятельство, что кандидат в президенты в ходе встречи с журналистами накануне заявил, что он уже идет на поправку, однако координатор штаба отметила, что предвыборная кампания Айрикяна осуществляется без его участия.
Напомним, что 31 января поздно вечером было совершено покушение на кандидата в президенты, лидера партии “ОНС” Паруйра Айрикяна. Он с телесными повреждениями был доставлен в медцентр “Св. Григор Лусаворич”.