Դատախազությունն ուսումնասիրել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շտաբի հայտարարած խախտումները 02/07/2013   19:56  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀ գլխավոր դատախազության աշխատանքային խումբն ուսումնասիրել է ՀՀ Նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նախընտրական շտաբի կողմից արձանագրված եւ թեկնածուի կայք-էջում զետեղված խախտումների վերաբերյալ ծանուցումները:
Ինչպես տեղեկացնում են դատախազությունից,  առանձնացվել են այն հաղորդումները (թվով 5), որոնք պարունակել են ընտրախախտումների վերաբերյալ քրեական օրենսգրքով նախատեսված հանցագործության մասին տեղեկություններ: Օրենքով սահմանված կարգով դրանք ուղարկվել են ՀՀ ոստիկանության բաժիններ` ստուգման:

Генпрокуратура Армении изучила факты нарушения избирательного права, выявленные штабом Р. Ованнисяна 02/07/2013   20:12  |  Избирательное право
Рабочая группа Генпрокуратуры РА изучила заявления о нарушениях, зафиксированных предвыборным штабом кандидата в президенты Раффи Ованнисяна, информация о которых размещена на сайте кандидата.
В Генпрокуратуре сообщают, что выделили 5 извещений, заключающих в себе сведения о нарушениях избирательного права, содержащих признаки преступления, предусмотренного Уголовным кодексом РА. В порядке, предусмотренном законом, они были направлену на проверки в отделения Полиции Армении.