ՏՎԽ կարծիքը՝ «Ժողովուրդ թերթի խմբագրություն» ՍՊԸ-ի և լրագրող Սոնա Գրիգորյանի դեմ հարուցված դատական գործի վերաբերյալ 02/07/2013   11:44  |  ՓԱՍՏԱԹՂԹԵՐ
Տեղեկատվական վեճերի խորհուրդն ուսումնասիրել է «Երևանի թռչնաբուծական ֆաբրիկա» ԲԲԸ-ի և ընկերության տնօրեն Խաչիկ Խաչատրյանի կողմից ընդդեմ «Ժողովուրդ թերթի խմբագրություն» ՍՊԸ-ի և լրագրող Սոնա Գրիգորյանի դեմ հարուցված դատական գործը։
ԿԱՐԾԻՔ
«Երևանի թռչնաբուծական ֆաբրիկա» ԲԲԸ-ի և ընկերության տնօրեն Խաչիկ Խաչատրյանի կողմից ընդդեմ «Ժողովուրդ թերթի խմբագրություն» ՍՊԸ-ի և լրագրող Սոնա Գրիգորյանի դեմ հարուցված դատական գործի վերաբերյալ
«Երևանի թռչնաբուծական ֆաբրիկա» ԲԲԸ-ն և ընկերության տնօրեն Խաչիկ Խաչատրյանը դիմել են Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան ընդդեմ «Ժողովուրդ թերթի խմբագրություն» ՍՊԸ-ի և լրագրող Սոնա Գրիգորյանի՝ կապված «Ժողովուրդ» օրաթերթում 11.12.12թ.-ին տպագրած «Հայտնի օլիգարխին տուգանել են ժամկետանց ձվեր վաճառելու համար» հոդվածի հետ: Հայցվորները գտնում են, որ վիճահարույց հոդվածով խախտվել է Խաչիկ Խաչատրյանի պատիվը և արժանապատվությունը և  ընկերության գործարար համբավը...

СИС выразил мнение касаемо судебного дела, возбужденного против ООО “Редакция газеты “Жоговурд” и журналиста Соны Григорян 02/07/2013   12:09  |  Документация
Совет информационных споров ознакомился с судебным делом, возбужденным на основании иска директора ОАО “Ереванская птицефабрика” и компании Хачика Хачатряна против ООО “Редакция газеты “Жоговурд” и журналиста Соны Григорян.
Мнение
Касательно судебного дела на основании иска директора ОАО “Ереванская птицефабрика” и компании Хачик Хачатрян против ООО “Редакция газеты “Жоговурд” и журналиста Соны Григорян.
Обстоятельства дела
Директор ОАО “Ереванская птицефабрика” и компании Хачик Хачатрян подал иск в суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш на ООО “Редакция газеты “Жоговурд” и журналиста Соны Григорян в связи с публикацией в газете “Жоговорд” от 11.12.2012г. под заголовком “ Известного олигарха оштрафовали за продажу просроченных яйц”. Истцы считают, что сомнительной публикацией издание нанесло вред чести, достоинству Хачика Хачатряна и деловой репутации компании.
Ознакомиться подробнее с мнением Совета информационных споров на армянском языке можно, перейдя по ссылке ниже: